20 نوع گیاه تصفیه‌کننده هوا را بیشتر بشناسیم!

20 نوع گیاه تصفیه کننده هوا را بیشتر و بهتر بشناسیم.

20 نوع گیاه تصفیه‌کننده هوا را بیشتر بشناسیم. باتوجه‌به مطالعات انجام شده توسط دانشمندان و سازمان ناسا، بسیاری از محققین به این باور رسیده‌اند که برخی از انواع گیاهان و گل‌های داخلی، علاوه بر زیبایی گیاه و تقویت روح، تصفیه‌کننده هوا هستند و هوا را از میکروب‌ها، گردوغبار پاک می‌کنند و خاک موجود در فضای اطراف در گیاهان می‌تواند برای رفع آلودگی هوای خانه و محل کار استفاده شود.

20 نوع گیاه تصفیه‌کننده هوا را بیشتر بشناسیم.

20 نوع گیاه تصفیه‌کننده هوا را بیشتر بشناسیم.

برای اینکه گیاهان تصفیه‌کننده هوا رشد و سلامت خوبی داشته باشند باید در مکان‌هایی با نور زیاد، خاک مرطوب و زهکشی شده نگهداری شوند و با کود کوددهی شوند. در این مقاله قصد داریم 20 نوع از این گیاهان را با هم بشناسیم.

نخل بامبو

منبع اصلی نخل بامبو آمریکای جنوبی و مرکزی است و برای مکان‌هایی با نور کم مناسب است. اگر به‌خوبی رشد کند، نخل بامبو گل و میوه می‌دهد. بهترین مکان برای نشستن در کنار مبلمان، کنار چوب بامبو است که می‌تواند هوا را تصفیه کند و آلاینده‌های مضر را از بین ببرد. بامبو نیاز به آبیاری زیاد ندارد و نور خورشید بهتری دارد و اگر در دمای 18 تا 25 درجه سانتیگراد قرار گیرد بیشتر و بهتر رشد می‌کند.

دراسینادرمنسیس، گیاه تصفیه‌کننده هوا

مقدار کمی شجاعت برای انتخاب! این گیاه زیبا با افزایش ارتفاع حتی به بیش از 4 متر برای مکان‌های بزرگ، فضای جذاب و خاصی را برای خانه، آپارتمان و محل کار به ارمغان می‌آورد. هیچ نور خورشیدی نمی گیره. این گیاه به دلیل رگه‌های سفید روی برگ‌ها تأثیر زیبایی روی آن می‌گذارد.

برگ قاشقی

نوع دیگری از گیاهان که نگهداری آن آسان است، برگ کاکی است. آبیاری کمی اما منظم برای این گیاه لازم است. این گیاه معروفی است که می‌تواند آلاینده‌های مضر را از بین ببرد.

گیاه اگلونما

یکی از گیاهانی که شرایط ساده‌ای برای رشد و نگهداری دارد، گیاه اگلونما است و برای پاک‌سازی هوا از آلودگی بسیار مؤثر است. نور کم، مکان مرطوب و خاک مناسب از الزامات اگلونما است. کوددهی دو بار در سال بهترین راه برای انجام این کار است. اگر متوجه خشک‌شدن برگ‌ها شدید روی آن‌ها آب بپاشید.

گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوت یک گیاه تصفیه‌کننده هوا قوی است که می‌تواند حتی در دمای پایین و خاک خشک رشد کند. هوا را تمیز می‌کند. اگر می‌خواهید سایز گیاه را افزایش دهید می‌توانید برگ‌های آن را در گلدان دیگری بکارید.

گیاه بنجامین فیکوس

این گیاه تصفیه‌کننده هوای خانگی بسیار عالی و مؤثر است و نام دیگر آن بنجامین فیکوس انجیر گریان است و منشأ اصلی آن آسیای جنوب شرقی است. مبلمان، فرش و موکت باعث آلودگی می‌شوند. به دلیل کمبود آب، نور خورشید و دمای بالا برای رشد این گیاه مناسب نیست.

نکته: حتما درباره گیاه سانسوریا مطالعه کنید و درباره آن اطلاعاتی کسب کنید.

گیاه پاپیتال

به گفته ناسا، گیاه پاپیتال بیشترین تصفیه‌کننده هوا است. این یک گزینه عالی برای نگهداری در خانه و اتاق و در فرهنگ غربی حمام به دلیل قدرت بالای آن در تمیزکردن هوا و تصفیه مواد شوینده است. خاک سبک و مرطوب موردنیاز است.

ژربرا

گیاه ژربرا یک گیاه تصفیه‌کننده هوا است که می‌تواند آلاینده‌های مضر را از هوا حذف کند.

 گیاه فیلودندرون

فیلودندرون برای محیط خانه جذاب و جذاب است. نگهداری از آن آسان است.

 نخل ققنوس

 نخل ققنوس

خانواده نخل درختچه‌ای کوتاه دارد. آن‌ها در نور و سایه به‌خوبی رشد می‌کنند. ریشه آن تا حدود 180 سانتی‌متر رشد می‌کند. آلودگی‌هایی مانند زایلن و فرمالدئید را پاک می‌کند.

گیاه چمچمه ای، گیاه تصفیه‌کننده هوا

یک گل در یک فنجان چای وجود دارد. با برگ‌های درخشان و براقش جلوه خاصی به خانه می‌دهد و نیاز به مراقبت کمی دارد. نیاز به نور کم و هفته‌ای یکبار آبیاری دارد و هوا را از آلودگی‌هایی مانند مونوکسید کربن و تری کلرو اتیلن پاک می‌کند. در بهار این گیاه را بکارید.

گیاه پوتوس طلایی، قدرتمندترین گیاه تصفیه‌کننده هوا

یک اثر آبشاری با رشد سریع گلدن پوتوس ایجاد می‌شود. این گیاه در نور خورشید و همچنین در تاریکی رشد می‌کند. ناشی از آب زیاد است. به دلیل قدرتی که در پاک‌سازی هوا و آلاینده‌های ایجاد شده توسط اگزوز دارد، برای پارکینگ‌ها توصیه می‌شود.

نکته: حتما درباره گل قهر و آشتی مطالعه کنید و درباره آن اطلاعاتی کسب کنید.

گیاه ماری

نام دیگر ماری زبان مادرشوهر است. گیاهی است که در هر محیطی رشد می‌کند. می‌توان ساعت‌ها از روز ماری را در معرض یک مکان روشن قرارداد. این گیاه تصفیه‌کننده هوا است که به آب زیادی نیاز ندارد و می‌تواند سمومی مانند بنزن و زایلن را از بین ببرد.

گیاه فیکوس

گیاهی از هند در برابر مسافران مقاوم است. نور زیاد چیزی است که او دوست دارد. در تابستان هفته‌ای یکبار و در زمستان دو هفته‌ یک بار نیاز به آبیاری دارد. در باغ و در گلدان می‌توان فیکوس‌ها را کاشت. این یک تصفیه‌کننده هوا است و آلاینده‌هایی مانند بنزن، فرمالدئید، تری کلرو اتیلن و زایلن را حذف می‌کند.

گیاه نخل هندی

“آرکا” نام نخل هندی است. این گیاه تصفیه‌کننده هوا برای مکان‌های بزرگ است و نگهداری آن در فصل تابستان کم است. برای حیوانات خانگی غیرسمی است و آلاینده‌هایی مانند مونوکسید کربن، فرمالدئید، تری کلرو اتیلن و بنزن را حذف می‌کند.

درخت آناناس اکسیژن تولید می‌کند.

نشان‌داده‌شده است که درخت آناناس با خر و پف مبارزه می‌کند. به گفته ناسا، اکسیژن تولید می‌کند و کیفیت خواب و استراحت شبانه را افزایش می‌دهد و از خر و پف جلوگیری می‌کند، اما گیاه تصفیه‌کننده هوا نیست. سرما را دوست ندارد و حتی با آبیاری کم نیز مقاوم است.

 گیاه آلوئه‌ورا 

آلوئه‌ورا علاوه بر خواص ضدالتهابی فراوانی که دارد، قادر است هوا را از آلاینده‌ها به‌ویژه بنزن و فرمالدئید نیز تصفیه کند. با نور خورشید می‌توان به رشد زیاد و بهتری دست‌یافت. درمان مشکلات پوستی، جای زخم، خراش، سوختگی و آفتاب‌سوختگی با کمک آب برگ‌های جلبک امکان‌پذیر است.

گیاه نخل راپیس

یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای انتخاب گیاهان سرپوشیده است و یک گیاه تصفیه‌کننده هوا عالی است و در هوای خنک با دمای 15 تا 23 درجه به‌خوبی رشد می‌کند. آمونیاک، زایلن و فرمالدئید از گیاه حذف می‌شود.

نکته: حتما درباره گل آفتاب گردان مطالعه کنید و درباره آن اطلاعاتی کسب کنید.

گیاه سرخس برگ شمشیری

رشد این گیاه چشم‌نواز است و یکی از بهترین انواع گیاهان تصفیه‌کننده هوا است. یک محیط مرطوب برای رشد موردنیاز است. آن را نزدیک پنجره قرار دهید؛ زیرا برگ‌ها خیس هستند. برای طراوت و شادابی در زمستان حدود 5 سانتی‌متر از برگ‌های آن را ببرید، این کار باعث تقویت گیاه در تابستان می‌شود. هوا از سموم پاک می‌شود.

سؤالات مکرر

آیا درخت آناناس تصفیه‌کننده هواست؟

طبق تحقیقات انجام شده توسط ناسا، کیفیت خواب و استراحت را افزایش می‌دهد و گزینه‌ای عالی برای اتاق‌خواب است.

 فواید گیاه آلوئه‌ورا چیست؟

این گیاه علاوه بر خواص ضدالتهابی و خواص پوستی، تصفیه‌کننده هوا نیز هست و هوا را از آلاینده‌های مضر پاک می‌کند.

مزایا و معایب پوتوس طلایی چیست؟

پوتوس طلایی قوی‌ترین گیاه تصفیه‌کننده هوا است و برای پارکینگ‌ها برای پاک‌سازی هوا از آلاینده‌های ایجاد شده توسط اگزوز توصیه می‌شود.

سخن آخر

20 نوع گیاه تصفیه‌کننده هوا را بیشتر بشناسیم. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط ناسا، برخی از انواع گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی و تقویت روحیه، تصفیه‌کننده هوا و حذف آلاینده‌ها از هوا، امروزه به دلیل مکانیزه‌شدن زندگی بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند. در نتیجه هوای پاک‌تری وارد ریه‌ها و سیستم تنفسی می‌شود. در این مقاله 20 نوع گیاه تصفیه‌کننده هوا را معرفی کردیم. اگر توضیحات، ایده یا پیشنهاد جدیدتری دارید، لطفاً آن‌ها را در اختیار ما قرار دهید.

4.9/5 - (30 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین