مواردی که در مورد نگهداری گل آنتوریوم نمی‌دانستید!

مواردی که در مورد نگهداری گل آنتوریوم نمی‌دانستید!

در مقاله “مواردی که در مورد نگهداری گل آنتوریوم نمی‌دانستید!” قرار است گل آنتوریوم به طور کامل معرفی شود پس تا آخر با سایت والا دیزاین همراه باشید.

گیاه گلخانه ای از خانواده ترومپت گل مومی آنتوریوم نام دارد. در زبان فارسی به گل آنتوریوم  گلدم اطلاق می‌شود که به معنای دم روباه است. آمریکای مرکزی و جنوبی خاستگاه اصلی این گیاه زیبا و دوست داشتنی است.

شکل ظاهری گل آنتوریوم

گل آنتوریوم گیاهی است که دارای برگ‌های پهن و مخملی شکل قلب و گل های بسیار چشم نواز و زیبا با رنگ‌های زرد، قرمز، صورتی و سفید است و 2 تا 3 ماه روی گیاه ماندگاری دارد. این گل به دلیل زیبایی که دارد در گل آرایی ها جایگاه ویژه ای دارد.

گل آنتوریوم به هوای سرد، آب شور و سنگین حساس است و در زمستان به 6 تا 8 هفته استراحت نیاز دارد. اگر می‌خواهید دما را بالا نگه دارید، باید آبیاری را کاهش دهید. نور متوسط، گرما، آب و رطوبت زیاد و خاک اسیدی از جمله ملزومات آنتوریوم زینتی است.

مواردی که در مورد نگهداری گل آنتوریوم نمی‌دانستید!

مواردی که در مورد نگهداری گل آنتوریوم نمی‌دانستید!

آنتوریم نیز مانند سایر گل‌ها و گیاهان برای رشد و سالم ماندن و پیشگیری از بیماری ها به شرایط مناسبی نیاز دارد که در اینجا به طور کامل به بررسی آن می پردازیم.

میزان و نحوه ی آبیاری مناسب

مقدار متوسط ​​آب چیزی است که آنتوریوم به آن نیاز دارد. به طوری که وقتی خاک تا عمق 3 تا 4 سانتی متری خشک شد، آبیاری را انجام دهید. در زمستان مقدار آب باید کاهش یابد. اگر آب از گلدان خارج نشد در آبیاری گل مراقب باشید. سر و لبه های برگ به دلیل کمبود آب و کم آبی سوخته است. برگ های این گیاه به دلیل آبیاری زیاد زرد می شود.

آنتوریوم هوای مرطوب را دوست دارد. ایالت جزیره ای گلدانی با آب و شن است که برای تامین رطوبت کافی به آن نیاز دارید. یعنی گلدان با آب در تماس نیست. می توانید برگ ها را گردگیری کنید. زمانی که خاک در بهار و تابستان خشک شد، باید هفته ای یک بار آبیاری کنید. در تابستان و زمستان روی گیاه را با آب و گرد و غبار اسپری کنید.

خاک مناسب برای گل آنتوریوم

خاک سبک با زهکشی خوب همان چیزی است که گیاهان زینتی و آپارتمانی به آن نیاز دارند. برگها سبز و زرد هستند زیرا زهکشی ندارند. مواد آلی زیادی در خاکی که آنتوریوم رشد می کند وجود دارد.

اگر می خواهید خاک مناسب تهیه کنید، بهتر است کوکوپیت را با خاک برگ و کمی خاک باغچه و ماسه ترکیب کنید. گل برای هر ترکیب سبک حاوی مواد آلی مناسب است. برای افزایش زهکشی، از سنگریزه در کف گلدان استفاده کنید. خاک ارکیده و بنفشه بهترین نوع خاک برای گل آنتوریوم است.

تغذیه گل انتوریوم

گل آنتوریوم را یک بار با کود دهی کامل یا هر دو هفته یک بار با کود بنفشه آفریقایی تغذیه کنید تا کمبود ویتامین ها و مواد معدنی جبران شود.

دمای مناسب برای گل آنتوریوم

آنتوریوم معمولاً در دمای ثابت محیط (یعنی 21 درجه) به خوبی رشد می کند، اما دمای محیط نباید کمتر از 16 درجه باشد. برای گلدهی گیاه شما باید حداقل دما را داشته باشید. بنابراین قبل از گلدهی گیاه در بهار، گیاه آنتوریوم را به مدت 6 هفته در دمای 16 درجه سانتیگراد بگذارید. اگر در بهار و تابستان هوا گرم و خشک باشد رشد گیاه متوقف می شود و می میرد.

نور کافی برای گل آنتوریوم

وجود نور کافی برای رشد گیاه ضروری است. نور متوسط ​​چیزی است که آنتوریوم به آن نیاز دارد. نور پشت پنجره به رشد گیاه کمک می کند. لکه های قهوه ای و مرگ گیاه به دلیل نور زیاد و مستقیمی است که برگ ها را می سوزاند.

بهترین زمان برای تغییر گلدان

هرگز نباید گلدان را برای گیاهی با گل عوض کنید. بهترین زمان برای برداشتن ریشه گیاه زمانی است که گلی وجود نداشته باشد. با احتیاط گیاه را جدا کرده و در گلدان دیگری بکارید.

نحوه ی تمیز کردن برگ های گل انتوریوم

از یک اسفنج و پارچه نرم و مرطوب برای تمیز کردن برگ های آن استفاده کنید. در نتیجه این گیاه می میرد.

راه هایی برای پرورش گل آنتوریوم وجود دارد

سه راه برای افزایش مقدار گل آنتوریوم وجود دارد. روش های تکثیر در اینجا بررسی می شود.

روش قلمه زدن

در زمستان، قلمه زدن انجام نمی شود. به این ترتیب قلمه های جوان و سالم را به طول 10 تا 15 سانتی متر با چاقوی تیز می برید و در خاک برگ، پیت ماس ​​یا سایر مخلوط های سبک قرار می دهید تا ریشه بزنند. در طول ریشه زایی حتما آب کافی تهیه کنید.

هنگام تعویض گلدان با چاقوی تیز می توانید توده ریشه را از برگ جدا کرده و در گلدانی جداگانه بگذارید. گل آنتوریوم ریشه های زیادی دارد و در کنار گیاه مادری دیده می شود و به همین دلیل به نظر می رسد که گیاه را به بیرون می راند. خواهد بود

روش تقسیم بوته

دقت کنید که ریشه را به زور بیرون نیاورید و گیاهی که به طور فعال در حال رشد و تولید برگ های جدید است را از گیاه مادر جدا کنید و سپس در گلدانی با دهانه 11 تا 13 سانتی متری که حاوی کمپوست است قرار دهید. گلدان پایه دار محل مناسبی برای کاشت آن است. اگر گیاه بالاتر از سطح خاک است، گیاه را زیر خاک فرو نکنید. دمای محیط باید 24 درجه و رطوبت بالا باشد. برای پوشاندن قابلمه می توان از نایلون شفاف استفاده کرد.

روش بذر

برای روش بذر زمان زیادی می برد. این روش به این دلیل توصیه نمی شود.

روش پاجوش و تقسيم ریشه

در اطراف یک بوته ده ها گل آنتوریوم وجود دارد. وقتی گیاه را از خاک جدا می کنید، ساقه ها به راحتی جدا می شوند. می توانید آن‌ها را در گلدان دیگری بکارید. اگر می خواهید زمان گلدهی گیاه را طولانی کنید، می توانید سه گرم کود آهن را با یک لیتر آب و یک قرص ال دی مخلوط کنید.

آفات و بیماری‌های گیاه آنتوریوم

آفات و بیماری‌های گیاه آنتوریوم

آفات و بیماری هایی که باعث آزار گیاه آنتوریوم می شوند در این قسمت از مقاله بررسی می شوند. توجه به سلامت گیاه و درمان آن با مشورت بسیار مهم است.

نکته: درباره گل نسرین هم اطلاعات لازم رو کسب کنید و بیشتر این گل عالی را بشناسید.

لکه های قهوه ای

روی برگ های گیاه آنتوریوم لکه های قهوه ای وجود دارد. در صورت شدید بودن درمان، برگ ها را از گیاه جدا کنید.

تارعنکبوت روی برگ

این بیماری توسط کنه قرمز ایجاد می شود که تار عنکبوت ایجاد می کند که یکی از شایع ترین آفات گل آنتوریم است. برگ ها را باید با یک پارچه مرطوب تمیز کرد.

عدم گل دهی گیاه انتوریوم

نبود شرایط مناسب و ایده آل برای رشد، مشکل گل ندادن گیاهان آنتوریوم است. فقدان نور کافی اولین دلیل است. گیاه باید به مکانی با نور بیشتر منتقل شود. اگر میزان آبیاری زیاد باشد گلدهی آن متوقف می شود. باید به دلیل کمبود مواد مغذی و مقوی باشد که برگها ضخیم و سبز هستند اگر به این دلیل نیست. مهم است که به آن کود دهی کامل برای گیاهان گلدار داده شود.

سیاه رنگ شدن برگ های آنتوریوم

اگر محل نگهداری گل آنتوریوم سرد باشد، ممکن است برگها سیاه شوند و باید گلدان را به مکانی با دمای بالاتر منتقل کنید. شما باید مقدار مناسب غذا و آب به آن بدهید. اگر سیاه شدن مربوط به وسط برگ باشد، زمان درمان آن با بنومیل است.

ايجاد رنگ پریدگی در برگ ها

اگر مجبور شوید آب را به صورت اسپری و غبارپاشی و یا به صورت جزیره ای به گیاه برگردانید، ممکن است برگ ها رنگ پریده باشند.

زخم های پنبه ای شکل در گیاه

حشرات و آفاتی وجود دارند که باعث ایجاد زخم روی برگ ها می شوند. اگر می خواهید این بیماری را درمان کنید، یک گلوله پنبه ای روی زخم ها بمالید یا با آن گیاه را اسپری کنید.

ریز بودن و عدم رشد برگ های گل آنتوریوم

برگها به دلیل کمبود تغذیه و خاک ضعیف گلدان کوچک هستند.

زردرنگ‌شدن برگ ها

به دلیل سردی هوا، گلدان باید برای درمان به مکان گرمتری منتقل شود. هوای سرد محیط باعث پیچ خوردن برگ ها می شود.

سوالات مکرر

بهترین دما برای گل آنتوریم چقدراست؟

آنتوریم در دمای 21 درجه بهترین رشد را دارد و دما نباید کمتر از 16 درجه باشد.

بهترین زمان برای تعویض گلدان چه زمانی است؟

زمانی که گیاه گل ندارد بهترین زمان است.

چگونه گل آنتوریوم را تکثیر می‌کنند؟

روش های مختلفی برای قلمه زدن، بذرپاشی، تقسیم ریشه و تقسیم بوته وجود دارد.

وجود لکه‌های قهوه ای در برگ های گل انتوریوم به چه دلیل است؟

حمله قارچ ها به گیاه استفاده از قارچ کش ها را ضروری می کند.

دلیل زخم‌های پنبه ای و سفید در برگ های گل انتوریوم چیست؟

برای درمان باید از حشره کش های نافذ به دلیل وجود قطره و حشرات استفاده شود.

آخرین سخن

مواردی که در مورد نگهداری گل آنتوریوم نمی‌دانستید! گل آنتریوم که در فارسی با نام گلدام نیز شناخته می شود، نوعی گیاه زینتی و گلخانه ای از خانواده شیپور است. مناطق گرمسیری و مرطوب آمریکای جنوبی خاستگاه اصلی آن است. این گل به دلیل جذابیت و زیبایی چشم نوازش طرفداران زیادی دارد و در گل آرایی جایگاه ویژه ای دارد. گل زیبا در این مقاله توضیح داده شد. اگر در این مورد سوال یا نظری دارید، می توانید آن ها را در قسمت نظرات زیر مقاله مطرح کنید. از اینکه ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

5/5 - (35 امتیاز)
سهیل رئوف پناه وب‌سایت
سهیل رئوف پناه (Soheyl Raoufpanah) هستم کارشناس سئو و مدیر وب سایت آموزشی کافه وردپرس. تحصیلم رو در دانشگاه شهید شمسی پور گذروندم و روز به روز در تلاشم تا بتونم چیزهای زیادی رو با کمک دنیای کسب‌وکار اینترنتی به دست بیارم. من رو همیشه در تلاش می‌بینید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین