خشک‌کردن گل‌های طبیعی چند راهکار ساده

خشک‌کردن گل‌های طبیعی چند راهکار ساده

خشک‌کردن گل‌های طبیعی یکی از کارهای ساده و راحتی است که می‌توانید انجام دهید. آیا تابه‌حال یک دسته‌گل، یک جعبه گل یا یک دسته‌گل به‌عنوان هدیه از عزیزی که برای شما مهم بوده است یا یک دسته‌گل عروسی دریافت کرده‌اید؟ گل‌های نامزدی، عروسی و رویدادهای مهم دیگری که می‌خواهیدحفظ و نگهداری کنید، بدون اینکه رنگ آن تغییر کند. در این مطلب قصد داریم نحوه خشک‌کردن گل‌ها را به شما آموزش دهیم.

گل‌های طبیعی به روش صحیح خشک می‌شوند. در این مقاله همه چیز در مورد گل آرایی گل خشک توضیح داده می‌شود می‌توانید نحوه خشک‌کردن گل‌های طبیعی با روش‌های صحیح و اصولی و همچنین استفاده از گل‌های طبیعی در گل آرایی را مطالعه کنید. می‌توانید گل‌هایی را که برایتان مهم و خاطره‌انگیز هستند، بدون تغییر رنگ و شکل به آثار هنری و تزئینی زیبا و خاص تبدیل کنید، و برای همیشه نگه دارید.

در ادامه همراه سایت والا دیزاین باشید.

خشک‌کردن گل‌های طبیعی چند راهکار ساده

خشک‌کردن گل‌های طبیعی چند راهکار ساده

خشک‌کردن گل‌های طبیعی چند راهکار ساده

راه‌حل‌ها و موادی برای خشک‌کردن گل‌ها در این قسمت وجود دارد.

آویزان کردن گل‌ها

آویزان کردن گل‌ها به‌صورت دسته یا شاخه یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انجام این کار است. اگر می‌خواهید این روش را انجام دهید، انتهای گل‌ها را با چسب ببندید و با طناب یا نخی دور از دسترس آویزان کنید. دو هفته طول می‌کشد این روش.

آسیب و شکستگی گلبرگ‌ها در اثر حمل‌ونقل ایجاد می‌شود و نیاز به مراقبت بیشتری دارد. می‌توان آن‌ها را پس از خشک‌شدن در یک جعبه شیشه‌ای قرار داد که زیباست و از آن محافظت می‌کند.

خشک‌کردن گل‌های طبیعی با کتاب

می‌توانید از یک جسم سنگین برای پوشش کتاب استفاده کنید و شاخه‌های گل خود را بین کاغذ و کتاب قرار دهید. گل بعد از چند روز خشک می‌شود. با این روش گل‌ها در کمترین حجم خشک می‌شوند.

این روش برای انواع گل قابل‌استفاده است. اگر می‌خواهید ظاهر گل‌های خشک را دوچندان کنید، می‌توانید آن‌ها را در یک قاب یا قاب دیواری قرار دهید.

خشک‌کردن گل با استفاده از مایکروویو امکان‌پذیر است.

مایکروویو روشی برای خشک‌کردن گل‌ها است. این روش نیاز به زمان زیادی ندارد. برای استفاده از این کار به دستمال‌کاغذی، کاغذخشک‌کن و یک ظرف سنگین نیاز دارید. سه یا چهارلایه دستمال‌کاغذی را روی سینی مایکروفر بگذارید و کاغذخشک‌کن را روی حوله‌ها قرار دهید. گل‌ها را بادقت روی کاغذ قرار دهید. گل‌ها به یکدیگر برخورد نمی‌کنند، پس مراقب باشید. یک کاغذ دیگر روی گل‌ها بگذارید و روی آن را با دستمال‌کاغذی بپوشانید.

اگر می‌خواهید ظرف یا سینی شما کاملاً صاف باشد، آن را خیلی آرام در مایکروویو قرار دهید و با درب یا ظرف دیگری روی آن را بپوشانید. بسته به نوع گل به مدت 3 تا 4 دقیقه یا کمتر در دمای متوسط قرار دهید. اگر گل‌ها حرکت کرده‌اند، باید هر دقیقه آن‌ها را جابه‌جا کنید. گل‌ها را باید چند دقیقه بعد از خشک‌شدن در مایکروویو بگذارید بماند.

استفاده از اتو!

روش خشک‌کردن گل‌ها با اتو مانند استفاده از کتاب است. باید گل‌ها را بین دستمال‌کاغذی قرار دهید و در این روش اتو را روی حوله‌ها قرار دهید. اگر اتو مستقیماً روی گل‌ها گذاشته شود آسیب می‌بیند.

موادی برای خشک‌کردن گل‌ها

اسید بوریک، آرد ذرت، نمک و برنج شامل می‌شود. می‌توان دوباره از مواد شیمیایی که برای خشک‌کردن گل‌ها استفاده می‌شود استفاده کرد.

ژل سیلیکا

نوعی ماده شیمیایی است که به رنگ آبی آسمانی است و اگر خیس شود به رنگ صورتی درمی‌آید. برای گل رز، این روش بهترین کار را دارد.

روش استفاده از ژل سیلیکا به این صورت است که گل‌های خود را در ظرفی پر از ژل فروکنید و پس از مدتی متوجه تغییر رنگ ژل در نتیجه جذب آب و خشک‌شدن گل‌ها خواهید شد. تبدیل شد. این روش برای گل‌هایی که حساس هستند استفاده می‌شود تا ظاهرشان تغییر نکند. بهتر است دانه‌ها را با آسیاب، آسیاب کنید تا اینکه تمام‌دانه‌های درشت را بین گل‌ها قرار دهید.

شن‌های ساحل دریا

ماسه ساحلی را می‌توان برای خشک‌کردن گل‌های طبیعی استفاده کرد. شن و ماسه شسته می‌شود تا اطمینان حاصل شود که دانه‌های درشت وجود ندارد. گل‌ها باید بین آن‌ها قرار گیرند.

براز

یکی از سبک‌ترین و بهترین مواد شیمیایی برای خشک‌کردن گل و کارهای هنری براز است. روش کار به این صورت است که مقداری برنج را در ظرفی ریخته و سپس گل‌ها را روی آن قرار داده و روی آن‌ها برنج می‌پاشیم. تمام گلبرگ‌ها پوشیده شده‌اند. برای جلوگیری از چسبندگی آن، مقدار کمی آرد ذرت را با آن مخلوط کنید.

استفاده از موم برای خشک‌کردن گل‌های طبیعی

تصاویری از چندین گل خشک

تصاویری از چندین گل خشک

یکی از سخت‌ترین راه‌های خشک‌کردن گل‌ها استفاده از موم است. گل‌های طبیعی را می‌توان با دو نوع مختلف موم خشک کرد. دو نوع موم وجود دارد، یکی سویا و دیگری پارافین. این واکس محبوبیت بیشتری دارد و با محیط‌زیست سازگاری بیشتری دارد. زمانی که گل‌ها جوانه هستند، بهترین زمان برای استفاده از این روش است.

اسپری تافت مو

اگر می‌خواهید از این روش استفاده کنید، جوانه‌های گل را به‌صورت دسته‌ای با نخ ببندید و روی آن‌ها تافت بگذارید و به مدت چهار هفته در جای تاریک آویزان کنید.

سؤالات مکرر

برای خشک‌کردن گل‌ها از کدام موادها می‌توان استفاده کرد؟

ماسه ساحل، نمک، برنج، زاج، آرد ذرت و اسید بوریک وجود دارد.

از چه نوع مومی می‌توان برای خشک‌کردن گل‌ها استفاده کرد؟

موم سویا و پارافین از موم‌های مورداستفاده برای خشک کردن گل است.

رایج‌ترین روش‌ها برای خشک‌کردن گل طبیعی کدامند؟

آویزان کردن گل به صورت برعکس در مکان تاریک، استفاده از کتاب و استفاده از مایکروویو از روش‌های رایج و آسان خشک‌کردن گل‌های طبیعی است.

آخرین کلمه

 خشک‌کردن گل‌های طبیعی بسیار ساده و راحت است. می‌توانید از گل‌های خشک شده در کارهای هنری استفاده کنید و با آن آثار هنری زیبایی بسازید، زیرا زیبایی و جذابیت خاص خود را دارند. خاطرات شما زیبا خواهد بود. امید است گل‌های خشک شده مورداستفاده شما قرار گیرد. منتظر نظرات و ایده‌های شما و دوستانتان هستیم.

5/5 - (50 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین