آموزش تشریفات گل‌آرایی و گل‌آرایی مراسم

آموزش تشریفات گل‌آرایی و گل‌آرایی مراسم
آموزش تشریفات گل‌آرایی و گل‌آرایی مراسم! یکی از ملزومات هر مراسمی، چه مراسم‌های ازدواج (عقد، نامزدی، حنابندون، عروسی و…) و یا سمینارها و کنفرانس و تولد و یا حتی ترحیم، گل آرایی است.در ادامه همراه سایت مجموعه والا دیزاین باشید تا به آموزش تشریفات و گل‌آرایی مراسم بپردازیم.

آموزش تشریفات گل‌آرایی و گل‌آرایی مراسم

آموزش تشریفات گل‌آرایی و گل‌آرایی مراسم

آموزش تشریفات گل‌آرایی و گل‌آرایی مراسم

نکات و ویژگی‌های آموزش تشریفات و گل‌آرایی مراسم را در این مطلب از سایت والا دیزاین می‌توانید مشاهده کنید.

گل‌آرایی عروسی (از بله برون تا عروسی)

اگر عروسی باشد، گل را می‌توان یکی از وسایل اصلی به‌حساب آورد. گل‌آرایی از ورودی تالار شروع می‌شود و تا زمان نشستن عروس و داماد ادامه می‌یابد

گل‌آرایی بله برون

به یاد داشته باشید که گل‌آرایی هر مراسمی باید با تم آن همخوانی داشته باشد، اگر به فکر یک مراسم مجلل و خاطره‌انگیز هستید، از طراحی و گل‌آرایی آن غافل نشوید.شکل‌ها و مدل‌های مختلفی از گل‌ها وجود دارد که می‌توان برای تزیین انگشتر، کادو و جای آن استفاده کرد. در پایان اتاق را گل‌آرایی کنید تا اگر مراسم شما غیررسمی است گل‌ها تا پایان مراسم تازه بمانند، اما یادتان باشد ایده‌هایی که در ذهن دارید را شب قبل امتحان کنید. اگر رویداد شلوغی دارید، آن را به یک متخصص بسپارید. برای آموزش تشریفات و گل‌آرایی مراسم می‌توانید با ما همراه باشید.

نکته:

قبل از تزئین میز مطمئن شوید که گل‌ها چیده شده‌اند و شاخ‌وبرگ‌ها از بین رفته‌اند. اگر فضای اتاق کوچک است، گل‌آرایی مناسب را در نظر بگیرید. اگر میز بزرگ است، نسبت گل‌ها را در نظر بگیرید.

گل‌آرایی مراسم عقد

چیدمان گل سر سفره عقد به سبک سفره مربوط می‌شود. فصلی که مراسم در آن برگزار می‌شود در نوع گل‌ها تفاوت ایجاد می‌کند. رنگ‌های سفید و گرم برای گل‌های سفره عقد ایده‌آل هستند. از گل‌آرایی و شمع آرایی می‌توان برای باشکوه‌تر شدن این مراسم استفاده کرد.

نکته:

اگر سبک سفره عقد سنتی باشد، رشته‌های گل و تقارن طرح گل مهم است، درحالی‌که در سبک‌های مدرن به دلیل چیدمان نامتقارن و بلندتر بودن سفره از سطح زمین، تقارن گل‌آرایی نداریم.

گل‌آرایی مراسم حنابندان

مراسم حنابندان شب قبل از عروسی در خانه پدر عروس به‌منظور خداحافظی برگزار می‌شود.گل‌آرایی مراسم بندان محدود به سبد و سفره کادو است و مفصل و پرهزینه نیست. در گل‌آرایی مراسم از سبک‌های برگی و کلاسیک بهره ببرید. برای آموزش گل‌آرایی می‌توانید از دوره‌های رایگان والادیزاین بهره ببرید.

گل‌آرایی مراسم عروسی

وقتی باتوجه‌به سبک مراسم، فضا و دکوراسیون انجام شود، گل‌آرایی یکی از مؤثرترین عناصر تشریفات عروسی است.گل‌آرایی در ورودی مراسم ازآن‌جهت اهمیت دارد که اولین جایی است که مهمانان با آن مواجه می‌شوند و برای شکوه بیشتر این طرح بر روی سازه‌های بلند و یا به‌صورت طاق پیروزی اجرا می‌شود. با ایده‌های تزیین بادکنک عروسی می‌توانید طرح‌های شیک‌تری داشته باشید.

نکته:

برای تزیین میز شام و میز تالار باید از گل‌های ریز استفاده شود و ارتفاع کار بین 20 تا 35 سانتی‌متر باشد تا ارتفاع گل‌های روی میز مانع دید افراد نشود. ارتفاع گل‌آرایی به‌اندازه ارتفاع پایه گل‌های بزرگ مانند گل عروسی است. پا را روی زمین بگذارید تا کنترل بیشتری به آن بدهید.

گل‌آرایی برای تولد

گل‌آرایی برای تولد

گل‌آرایی برای تولد

امروزه به‌ندرت جشن تولدی را بدون گل‌آرایی می‌بینید؛ زیرا سبک‌ها، طرح‌ها و سلیقه‌های متفاوتی که باعث تفاوت‌های زیادی شده است. در این طراحی باید نکات مهمی در نظر گرفته شود. سبک مراسم، تم تولد، فصل و ماه تولد و میزان بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته می‌شود از جمله مواردی است که در انتخاب گل باید به آن توجه کرد. اگر آموزش بادکنک آرایی را دیده باشید می‌توانید گل‌آرایی تولد را با بادکنک آرایی و طرح روبان و تور ترکیب کنید تا جلوه بیشتری به کارتان ببخشید.

گل‌آرایی برای مراسم خاک‌سپاری

گل‌آرایی مراسم ختم آن را باشکوه‌تر می‌کند و حس آرامش را به مهمانان منتقل می‌کند که بهترین هدیه برای تسکین و همدردی است. نوع گل در ترتیب تشییع‌جنازه مهم است. امکان استفاده از گل‌های ارکیده، میخک و گلایل در این مراسم وجود دارد. می‌توانید این گل‌آرایی را با شمع آرایی و میوه‌آرایی ترکیب کنید تا زیباتر شود.

آموزش پایه‌های گل

بسته به گلی که انتخاب می‌کنید، از پایه‌های گل برای مراسم عروسی و ختم استفاده می‌شود. آموزش پایه گل ترحیم در آستانه شروع است.اسفنج آبکش را با سیم و توری به پایه گل می‌بندند. اسفنج بلوکی قالب بزرگ‌تری دارد و برای پایه‌های بزرگ استفاده می‌شود. بلوک اسفنجی یک اسفنج خشک است که آب را جذب نمی‌کند و اغلب برای پایه تشییع‌جنازه استفاده می‌شود.پس از چرخش برگ‌های پهن، کف دست را در چهار جهت اسفنج قرار دهید. به معنای بالا یا پایین است. اولین برگ خرما باید بالاتر از جهات دیگر باشد تا کار شما چشمگیرتر شود.بهترین گلایل این است که کار خود را با آن تاج‌گذاری کنید. گلایل‌های بعدی به نوبت چیده خواهند شد. وقتی پایین می‌روید گلایل‌ها باید کوتاه‌تر باشند. این نوع چیدمان دارای جهتی از بالابه‌پایین است. طبق اصول طبقه بالا، طبقه دوم و پایین را تزئین کنید. در گوشه کار جایی برای پاپیون نگه دارید. قاب را در وسط کار قرار می‌دهند تا شبیه مدل شود.

نکته:

گل‌های تیره غم و اندوه بیشتری را به دل بازماندگان می‌آورند، می‌توانید از رنگ‌های روشن مانند سفید و زرد در گل‌آرایی استفاده کنید.

گل‌آرایی سمینار و همایش‌ها

مهم‌ترین دلیل گل‌آرایی برای سمینارها و همایش‌ها زیبایی بصری است، بنابراین چیدمان گل در ورودی و مکان‌هایی که در معرض دید مهمانان است یکی از اصلی‌ترین مکآن‌های تزئین است. همچنین دادن طراوت و حس خوب به عزیزانتان است.اصول اولیه گل‌آرایی مانند گل‌آرایی مراسم ترحیم است، اما رعایت برگ آرایی و نقطه کانونی مهم است. پایه گل‌ها مهم است. اگر از شمشیر برای آویزان کردن در گوشه‌های کار استفاده کنید. کار شما بهتر خواهد شد.

نکته

در مورد چیدمان گل برای مراسم باید چند نکته را بدانید. اولین نکته شادابی گل‌هاست. زمان برگزاری این همایش‌ها معمولاً طولانی است و در صورت عدم استفاده از گل‌های تازه و مرغوب، پژمردگی آن‌ها جلوه بسیار زشتی به مراسم شما می‌دهد.باتوجه‌به برندینگ، رنگ سازمانی و رنگ پوستر، رنگ گل‌ها انتخاب می‌شود. هارمونی رنگ‌ها بازخورد طرح را بهبود می‌بخشد و می‌توان از آن در گل‌آرایی مراسم به بهترین شکل استفاده کرد.ما قبلا هم درباره ایده‌ها برای تزیین جشن‌های خصوصی صحبت کردیم و امیدوارم که بتوانید از این مطلب بهره لازم را ببرید.

سؤالات متداول پیرامون گل‌آرایی مراسم

سؤالات متداول پیرامون گل‌آرایی مراسم

سؤالات متداول پیرامون گل‌آرایی مراسم

در مراسم تولد چه مکان‌هایی را می‌توانیم گل‌آرایی کنیم؟

گل‌آرایی میز تولد، کیک تولد و میز کیک، میز مهمان، میز شام، دسر و نوشیدنی، گل‌آرایی کف محل برگزاری جشن تولد و…

چرا در مراسمات ختم بیشتر از گل گلایل استفاده می‌کنند؟

گلایل بدین جهت مناسب‌ترین گل در مجلس ختم و ترحیم است که انتقال‌دهندهٔ عمق احساسات و نماد احساس عمیق همدردی است.

گل‌آرایی مراسم عروسی به چه چیزهایی بستگی دارد؟

سبک عروسی وتم آن، فصل برگزاری عروسی، سلیقه ی عروس و داماد و هزینه و بودجه ایی که برای اینکار در نظر گرفته شده است.

سخن آخر

آموزش تشریفات و گل‌آرایی مراسم! اهمیت گل‌آرایی مراسم و تشریفات بر هیچ‌کسی پوشیده نیست. در این مقاله سعی کردیم به مهم‌ترین نکات گل‌آرایی در هر یک از مراسم‌های مهم بپردازیم. اما باید بدانیم که حتماً این کار را به متخصص آن واگذار کنیم و چنانچه خودمان بخواهیم برای مراسمی گل‌آرایی انجام دهیم باید مهارت آن را نیز فرابگیریم.در آخر توصیه می‌کنم حتما اینستاگرام والا دیزاین را دنبال کنید.

ویدیو آموزش ظرف گل تشریفاتی

5/5 - (32 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین