ایجاد آرامش با گل‌آرایی مجالس ختم و سوگواری

ایجاد آرامش با گل‌آرایی مجالس ختم و سوگواری

ایجاد آرامش با گل‌آرایی مجالس ختم و سوگواری! گل یکی از لطیف‌ترین، زیباترین و چشم‌نوازترین آفریده‌های خالق هستی است و بهترین هدیه برای ابراز صمیمیت، همدردی، دوستی و به‌طورکلی ایجاد ارتباط بین‌فردی است. در مقاله قبلی به موضوع گل‌آرایی سنگ قبر و مزار پرداختیم و در اینجا قرار است به موضوع گل آرایی مجالس ختم و سوگواری بپردازیم.

نکته: درباره گل‌آرایی دسته‌گل حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

ایجاد آرامش با گل‌آرایی مجالس ختم و سوگواری

ایجاد آرامش با گل‌آرایی مجالس ختم و سوگواری

ایجاد آرامش با گل‌آرایی مجالس ختم و سوگواری

گاهی اوقات می‌توان از گل و گل آرایی برای آرامش افراد در موقعیت‌های ناراحت‌کننده و غم‌انگیز استفاده کرد. گل آرایی مجالس ترحیم و عزا به جزئی جدانشدنی از طراحی تبدیل شده است که شامل تزئین سردر، محوطه، سفره‌ها و میزهای شام در تالار و منازل و مساجد است.

رنگ و مدل گل‌های مناسب و مورداستفاده در مجالس ختم و سوگواری

معمولاً از گل‌های سفید برای مراسم عزاداری استفاده می‌شود. گل‌های سفیدی وجود دارد که نماد صلح هستند. گل‌های سفید مانند رز سفید، گلایل، ارکیده، آنتوریوم، گل داوودی، شیپور، نیلوفر و… زمانی محبوب هستند که شادی از مردم دور باشد و نیاز به آرامش بیشتر احساس شود. از شمع‌های سیاه‌وسفید و روبان‌های سیاه در مراسم تشییع‌جنازه و سوزاندن مرده استفاده می‌شود.

نکته: درباره تزیین ماشین عروس حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

گلایُل

از گل گلایل می‌توان در مراسم ترحیم و عزاداری استفاده کرد. این گل پر از گل و برگ با شاخه‌های بلند و سنگین است که آن را بیشتر در تاج‌گل‌ها برجسته می‌کند. رنگ سفید نمادی از صداقت، صفا، ستایش و احساسات پاک قلبی است و پیام همدردی و تسلیت را به بهترین شکل ممکن منتقل می‌کند.

نکته: درباره گل‌آرایی هتل و رستوران حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

لیلیوم یکی دیگر از گل‌های مناسب برای گل‌آرایی مجالس ختم

یکی از پرمصرف‌ترین گل‌ها برای مراسم ترحیم و عزاداری است و وجود این گل به معنای احساسات و احترام پاک و صادقانه است؛ زیرا از نظر رنگ و مدل بسیار متنوع است.

داوودی

یکی از متنوع‌ترین گل‌ها همین گل است. نشانه همکاری و مشارکت است. رنگ‌های زرد و سفید نشان‌دهنده تحسین و صداقت است که در مراسم ترحیم و عزاداری استفاده می‌شود.

گل رز

تقریباً در تمام گل‌آرایی‌ها و مراسم‌ها از انواع گل رز استفاده می‌شود. گل رز در تمام نقاط جهان استفاده می‌شود. گل رز قرمز نماد دوستی، بخشش و پیوند و رز صورتی نماد پاکی و بی‌گناهی و رز سفید نماد صلح است.

نکته: درباره تزیین جشن‌های خصوصی حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

اهمیت جنس گل‌ها در گل‌آرایی مجالس ختم و سوگواری

نوع گل‌هایی که در مراسم عزاداری استفاده می‌شود چیزی است که شاید از اهمیت آن اطلاعی نداشته باشیم. گل‌هایی که بیشترین ماندگاری را دارند گل‌هایی هستند که مقاومت بالایی دارند.برای درهای ورودی از این گل‌ها استفاده می‌شود.

نکته: درباره گل‌آرایی مراسم ازدواج و عروسی حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

نحوه انجام گل‌آرایی و شمع آرایی در مجالس ختم و سوگواری:

نحوه انجام گل‌آرایی و شمع آرایی در مجالس ختم و سوگواری:

نحوه انجام گل‌آرایی و شمع آرایی در مجالس ختم و سوگواری:

امکان استفاده از گل به‌عنوان دسته‌گل وجود دارد. سبد و تاج‌گل اگر برای جایی باشد که گلدان نباشد بهترین مدل است.

استندهایی که جای شمع دارند دومین مدل گل‌آرایی هستند. برای ساخت این گل‌آرایی از پنکه استفاده شده است. به‌طوری‌که از گل‌های داوودی به‌صورت ایستاده از وسط کار و از گل‌هایی با زاویه 45 درجه در کناره استفاده می‌شود. این باید انجام شود تا آن‌ها بدانند چه اتفاقی در حال رخ‌دادن است. در فضای بین گل‌ها برگ‌های بامبو و گل‌های گرد وجود دارد.

می‌توان میزهای خانه یا سالنی که مراسم در آن برگزار می‌شود با گل و شمع‌های کوچک تزئین کرد. درب ورودی مجالس عزاداری برای گل‌آرایی‌های بزرگ مناسب است.

نکته

گل‌ها در مرحله آخر کار به آب نیاز دارند پس از انجام گل‌آرایی حتماً اسفنج را کاملاً خیس کنید.

ویدیو گل آرایی مجالس ختم

کلام آخر

ایجاد آرامش با گل‌آرایی مجالس ختم و سوگواری! علاوه بر موارد و مطالب موجود در مجالس عزاداری، ایده‌های بسیار دیگری نیز در مورد گل‌آرایی و شمع آرایی برای طراحی قسمت‌های مختلف مجالس ترحیم و عزا وجود دارد. شما می‌توانید ایده‌ها و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

در آخر توصیه می‌کنم حتما اینستاگرام والا دیزاین را دنبال کنید.

سؤالات متداول:

1.چرا در مجالس ختم و سوگواری بیشتر از گل‌های سفید استفاده می‌شود؟

زیرا از گل‌های سفید می‌توان به‌عنوان نماد آرامش در مجالس عزاداری و غمگین استفاده کرد.

2.چرا در تاج‌گل‌های مجالس ترحیم از گل‌های گلایل سفید استفاده می‌شود؟

در گل‌های گلایل گل و برگ و غنچه فراوان وجود دارد. شاخه‌های آن بلند و سنگین است و آن را زیباتر می‌کند. سفید بهترین رنگ برای انتقال پیام غم و اندوه است.

3.گل‌ها و شمع‌های مناسب برای مجالس ختم و سوگواری چیست؟

گل‌های سفید شامل سوسن، گل رز، شیپور، گل داوودی، ارکیده و میخک است. شمع‌هایی با طرح‌های سیاه‌وسفید وجود دارد که مناسب مجالس ترحیم است.

5/5 - (33 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین