گل آلسترومریا، گلی زیبا و دوست داشتنی

گل آلسترومریا، گلی زیبا و دوست داشتنی

معرفی کامل گل آلسترومریا، نماد فداکاری، حمایت و صمیمیت! نام علمی این گل “Alstroemeria” است و گلی باکیفیت است که می‌تواند تا ده روز دوام بیاورد. مکزیک، نیوزلند، جزایر قناری و استرالیا از جمله کشورهایی هستند که منشأ آن هستند. قرار است در این مقاله در سایت آکادمی والا دیزاین به این گل زیبا پرداخته شود.

همچنین به‌عنوان سوسن طوطی نیز شناخته می‌شود. گل آلسترومریا 30 تا 140 سانتی‌متر ارتفاع دارد و دارای رنگ‌های زیبای نارنجی، زرد، سفید، قرمز و بنفش است. برگ‌های سبز دارای لبه‌صاف و رگبرگی موازی هستند که دور دم‌برگ می‌پیچند.

در ادامه همراه سایت والا دیزاین باشید.

گل آلسترومریا، گلی زیبا و دوست داشتنی

گل آلسترومریا، گلی زیبا و دوست داشتنی

گل آلسترومریا، گلی زیبا و دوست داشتنی

در واقع گل آلسترومریا نماد و معنای ایثار، حمایت، ثروت، دنبال‌کردن رؤیاها، نجات و دوستی است. گل صورتی و قرمز و به معنای گرما و محبت است. یعنی تلاش و پشتکار در راه رسیدن به هدف. ترکیب زرد و سفید نشان‌دهنده نگرانی شما برای گیرنده است.

نکته: درباره گل نسرین حتما مطالعه‌ای داشته باشید تا بتوانید درباره این گل بیشتر بدانید.

انواع گل السترومریا

انواع مختلفی از گل آلسترومریا وجود دارد که در این قسمت به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

طلایی

گلبرگ‌های کوچک گل آلسترومریا شبیه ارکیده است. رویش انبوه و بوته‌ای و دارای ارتفاع 90 سانتی‌متر است. در خاک مرطوب رشد می‌کند. گلبرگ‌های آن طلایی است و در اواسط تابستان جوانه‌هایی دارد.

لیگتو

گل آلسترومریا از نوع لیگتو به ارتفاع 90 سانتی‌متر پیوند می‌شود. رگه‌هایی در رنگ‌های صورتی، سرخابی و نارنجی وجود دارد.

رنگ بنفش

گل آلسترومریا به رنگ ارغوانی با ارتفاع 45 سانتی‌متر و دارای گلبرگ‌های بنفش روشن با کاسه‌ای زردرنگ است که کمی به سمت پایین خم می‌شود. آفتاب کامل یا نیمه سایه را دوست دارد. یک دسته‌گل بنفش بسیار جذاب است.

پرنسس فابیان

رشد گل آلسترومریا از این نوع از ابتدای تابستان تا پاییز بوده و ارتفاع آن 30 سانتی‌متر است. گلبرگ‌های زرد این گل به خاک و آفتاب مرطوب نیاز دارد.

پرنسس دیانا

این نوع گل زیبا 30 سانتی‌متر ارتفاع دارد و برای کاشت در لبه باغ مناسب است. به خاک مرطوب، سایه و بدون باد نیاز دارد. ورق‌ها به رنگ زرد و صورتی هستند.

اینتیکانچا

گلبرگ‌های زرد با سایه‌های صورتی و خطوط زرشکی در این نوع گل آلسترومریا وجود دارد. بسیار مقاوم است و گل موردعلاقه پروانه‌ها است. این نوع گل ممکن است باعث ایجاد نوعی حساسیت در پوست شود.

نحوهٔ آبیاری گل السترومریا

گل آلسترومریا به آب زیادی نیاز دارد و نباید در ظرف خود خالی از آب باشد. باران و قطره‌ای مناسب‌ترین سیستم آبیاری برای این گل هستند.

خاک مناسب

خاک مورداستفاده برای کاشت این گل باید عاری از آفات و بیماری باشد. زهکشی مناسب مهم است. گل به خاک غنی نیاز دارد. مخلوطی از خرده چوب و پوست درخت برای این گیاه خوب است. این گیاه را با نیتروژن تغذیه کنید.

نور کافی برای رشد گیاه

نور کافی برای رشد گیاه

نور کافی برای رشد گیاه

گل آلسترومریا در طول روز به 12 ساعت نور نیاز دارد و با کوتاه‌شدن روزها میزان گلدهی آن به تأخیر می‌افتد به همین دلیل گاهی از نور مصنوعی استفاده می‌کنند. نور سفید باعث تحریک گل می‌شود.

درجه حرارت

این گل به دلیل حساسیت به سرما در گلخانه نگهداری می‌شود. دمای گلخانه باید بین 16 تا 18 درجه باشد. دمای بیش از حد می‌تواند باعث نقص در جوانه‌ها شود.

رطوبت استاندارد

گل آلسترومریا باوجوداینکه تا حدودی می‌تواند خاک مرطوب را تحمل کند، خاک مرطوب را ترجیح می‌دهد.

نحوهٔ کاشت گل السترومریا

من روش‌های مختلف کاشت و رشد گل را توضیح خواهم داد.

ریزوم

در این نوع کاشت باید بیش از یک درخت وجود داشته باشد. ریزوم باید تکه‌تکه شود. مطمئن شوید که قطعات یک برگ و ریشه در آن‌ها وجود دارد.

اگر می‌خواهید ریزوم بکارید، عمق خاک باید کم باشد. 12 تا 16 ساعت آفتاب به مدت 6 تا 8 هفته.

بافت

تولیدمثل انبوه را می‌توان با استفاده از روش بافتی انجام داد. رشد مناسب گل‌های السترومریا به نور کافی، آبیاری منظم و تغذیه کافی بستگی دارد.

کاشت بذر

بذرها در یک خط مستقیم کاشته می‌شوند. برای جوانه‌زدن بهتر گل‌ها باید به مدت سه هفته در جای گرم با دمای 21 درجه بمانند و سه هفته را در سرما با دمای 2 تا 5 درجه بگذرانند. بعد از یک ماه شروع به رشد خواهند کرد.

سؤالات مکرر

نماد و معنای گل السترومریا چیست؟

از خودگذشتگی، حمایت، ثروت، دنبال‌کردن رؤیاها، نجات و دوستی است.

روش کاشت گل السترومریا چگونه است؟

گیاهان و دانه‌ها. این مقاله اطلاعات بیشتری دارد.

بهترین راه برای پرورش این گل چیست؟

ریزوم، بافت و کاشت بذر

سخنان نهایی

معرفی کامل گل آلسترومریا، نماد فداکاری، حمایت و صمیمیت! ما متوجه شدیم که گل‌های آلسترومریا تقریباً پس از بررسی کامل، می‌توانند به مدت ده روز سالم بمانند. این گل را می‌توان در بسیاری از مراسم‌ها و مکان‌ها استفاده کرد.

علاوه بر آنچه گفته شد ما را خوشحال می‌کنید. ایده‌های خود را با ما در میان بگذارید.

همچنین با اشتراک‌گذاری این مطلب در واتس‌اپ یا توییتر از محتوای فارسی باکیفیت بالا حمایت کنید.

5/5 - (33 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین