گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی | معرفی و آشنایی با 20 نوع گیاه

گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی | معرفی و آشنایی با 20 نوع گیاه

گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی مواردی هستند که بیشتر افراد در خانه از آن‌ها استفاده می‌کنند. بسیاری از افرادی که در شهرها زندگی می‌کنند حیاط یا باغ خود را ندارند. گل‌های طبیعی بسیار مهم هستند. گل‌ها و گیاهان زینتی و آپارتمانی علاوه بر ایجاد آرامش و تأثیرات مثبت بر روح و روان، هوا را تصفیه کرده و خانه و محل کار را زیباتر می‌کنند و تا حدودی جایگزین باغ و درخت می‌شوند.

گیاهان با مقاومت بالا که می‌توانند در گلدان در خانه و محل کار رشد کنند، گیاهان زینتی و آپارتمانی نامیده می‌شوند. همه آن‌ها در مناطق گرمسیری به دنیا آمده‌اند. اگر نیازهای اولیه آن‌ها را برآورده کنید، می‌توانید آن‌ها را برای مدت طولانی نگه دارید. در نظرگرفتن مکان مناسب برای آن‌ها مهم است.

گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی | معرفی و آشنایی با 20 نوع گیاه

تصاویری از گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی

تصاویری از گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی

در اینجا 20 گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی را معرفی کرده‌ایم که طراوت و زیبایی را به محل کار و زندگی شما می آورند.

بگونیا هلندی

خانواده گیاهان زینتی و آپارتمانی شامل گل بگونیا است. نور متوسط به بالا چیزی است که بگونیا به آن نیاز دارد. برخی از آن‌ها گل‌های رنگارنگ دارند. باید مرطوب نگه داشته شود و با اسپری آب پاشیده شود.

نماد گرما و خونگرمی در گل‌ها و گیاهان آنتوریوم است.

گل آنتوریوم که به گل فلامینگو نیز معروف است، یک گل آپارتمانی با نماد گرما است. بهتر است خاک را مرطوب نگه دارید تا اینکه گل را با نور زیاد روشن کنید. اگر برگ‌ها نرمال و سالم هستند و گل فقط مشکل گل ندادن دارد، نور محیط نامناسب است.

گل گاو پنبه‌ای

آبوتیلون نام این گیاه است. گل‌های آن صورتی، زرد و قرمز است و چند سال ماندگاری دارد. به نور غیرمستقیم خورشید نیاز دارد تا بتواند نور موردنیاز خود را دریافت کند. اگر در کنار پنجره جنوبی قرار گیرد بهتر است.

پتوس یا پوتوس

اقیانوس آرام جنوبی و جزایر سلیمان زادگاه پوتوس است که نام پیچک شیاطین است. جلوه زیبایی به محل کار و زندگی می‌دهد و به تصفیه هوا نیز کمک می‌کند. به دلیل شرایط آسان، گیاهی ایده‌آل برای نگهداری است. یک جلوه خاص و منحصربه‌فرد توسط پوتوس های طلایی، یشم و مرمر ایجاد شده است. باید در جایی قرار داده شود که نور مستقیم خورشید نداشته باشد تا برگ‌های آن نسوزد. برای آبیاری هر زمان که خاک گلدان کاملاً خشک شد به عمق 6 سانتی‌متر آب با دمای اتاق بدهید.

مقاله معرفی گیاه پتوس حاوی اطلاعات بیشتری است.

در ادامه همراه مقاله “آشنایی با 20 گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی” باشید.

گل زینتی بنفشه آفریقایی

خانواده‌ای از گیاهان گل‌دار در مناطق استوایی آفریقا وجود دارند که زادگاه بنفشه آفریقایی هستند.

یکی از گیاهان گل‌دار گل بنفشه آفریقایی است. برگ‌ها و گل‌های جذابی دارد که به رنگ‌های سفید، قرمز و بنفش هستند.

زمان آبیاری باید حدود نیم ساعت بماند تا ریشه‌ها کاملاً در آب غوطه‌ور شوند تا خاک مرطوب بماند. دمای آب باید با دمای محیط اتاق برابر باشد و آب حاوی کلر نباشد و بهتر است از اسپری آب از فاصله دور استفاده شود. اگر نور کافی نباشد، برگ‌های آن زرد می‌شود و گل نمی‌دهد. مکان روشن با نور غیرمستقیم خورشید بهترین مکان برای نگهداری است.

گیاه گل‌دار ورزیا

یکی از مناسب‌ترین و زیباترین گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی برای دکوراسیون محل کار و زندگی شما گیاه ورزیا است. زادگاه این گیاه زیبا قسمت شرقی هندوستان، گینه، برزیل و کلمبیا است. از نظر ظاهری دارای برگ‌های لبه‌صاف و گوشتی سبز تیره و براکته هایی با رنگ صورتی، قرمز، نارنجی، زرد و آبی است. این گیاه بعد از تشکیل پاجوش‌های جدید و بعد از 4،5 سال از بین می‌رود و تا آخر عمر خود فقط یکبار گل‌دهی دارد. این گل زیبا یکی از گزینه‌های بسیار شیک و خاص برای هدیه هم هست.

گل زینتی و دارویی ساعتی

یکی از جذاب‌ترین گل‌های آپارتمانی، گل‌های ساعتی است. گل‌های آن سفید و ارغوانی و شبیه به ساعت است. این گیاه هر دو روز یکبار به آب نیاز دارد. گل‌های ساعتی فواید زیادی دارند. کاهش اضطراب و آرامش با ترکیب سنبل‌الطیب و بابونه امکان‌پذیر است. ساعت شنی خواص دیگری نیز دارد.

کاهش فشارخون.

علائم یائسگی را می‌توان کاهش داد.

کاهش سطح قند خون.

درمان‌های آلزایمر و پارکینسون کاهش‌یافته است.

تنظیم خواب.

گیاه گل‌دار آزاله‌آ (ژونوس)

جونوس به معنای زیبا و نوس به معنای رنگارنگ است که به همین دلیل به گیاه آزالیا می‌گویند. بهترین مکان برای نگهداری آن در فصل بهار بالکن یا تراس با هوای تازه است. پس از خشک‌شدن باید با اسپری آب و آب مرطوب نگه داشته شود.

حسن‌یوسف گل آپارتمانی خاص و شاد

رنگ‌های متنوعی روی برگ‌های گیاه وجود دارد. دما دور از سرما و نور غیرمستقیم است.

گل بونسای همیشه‌سبز؛ گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی لوکس

یکی از لوکس‌ترین و خاص‌ترین و زیباترین نوع گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی است که گلدان آن در هرجایی که باشد نشانگر منزلت بالای آن مکان است. این گل زیبا باعث آرامش ذهن و روح و تصفیه هوا است. خاستگاه اصلی این گیاه در اصل ژاپن و چین است. نگهداری سختی ندارد و تازمانی که نور کافی و آبیاری آن کافی و تنظیم باشد زیبایی آن به مدت طولانی حفظ خواهد ماند.

آکالیفا پندول

گل زینتی و گیاه آپارتمانی گلدهی طولانی دارد و به رنگ قرمز است. از نظر نگهداری باید این گیاه را در تابستان در فضای باز و در پاییز و زمستان در فضای بسته نگهداری کرد. برای مرطوب نگه‌داشتن خاک و گیاه به رطوبت زیاد، نور، آفتاب کامل و سایه کمی نیاز دارد.

گیاه آناناسی

گیاه آناناس دارای رنگ‌های متنوع قرمز، نارنجی، صورتی و زرد است. این گیاه را گازمانیا می‌نامند؛ زیرا آب را از طریق هوا جذب می‌کند. گل‌های رنگارنگ این گیاه آن را از سایرین متمایز می‌کند. یک مکان روشن با نور غیرمستقیم برای حفظ نور موردنیاز است. آب برای به‌دست‌آوردن آن باید بین برگ‌ها باشد.

یکی از مجلل‌ترین و زیباترین انواع گل و گیاهان زینتی است که هرجا که باشد گلدان‌ها جایگاه والای آن مکان را نشان می‌دهد. این گل آرام‌بخش ذهن و روح است. ژاپن و چین از منابع اصلی این گیاه هستند. تا زمانی که نور و آبیاری کافی و تنظیم شده باشد، زیبایی برای مدت طولانی حفظ می‌شود.

پامچال

استرپتوکارپوس دارای گل‌های سفید، قرمز و بنفش است و یک گیاه آپارتمانی همیشه‌سبز است. از نظر میزان نور نیاز به نور زیاد دارد و از نظر میزان آبیاری تا زمانی که خاک خشک نشده آبیاری نکنید.

گل هیبیسکوس

تصویری از گل هیبیسکوس

تصویری از گل هیبیسکوس

یکی از بهترین و زیباترین انواع گل، گل زیبای هیبیسکاس است. گل‌های درشت این گیاه در فصل پاییز چند روز دوام می آورند. به دلیل گل‌هایش به نور زیادی نیاز دارد. در تابستان، خاک باید مرطوب باشد.

گل آماریلیس یا نسرین

یک مکان روشن برای این گل زینتی و گیاه آپارتمانی موردنیاز است. 6 هفته طول می‌کشد تا این گیاه شکوفا شود و گلدهی آن بیش از یک ماه طول می‌کشد. خاک باید همیشه مرطوب باشد. در روزهای پایانی فصل تابستان بهتر است برگ‌ها و شاخه‌های گیاه را قطع کنید و مدتی به آن‌ها آبیاری نکنید.

گل ارکیده

یک ارکیده زیبا ظریف و شکننده نیست و گل‌های آن برای مدت طولانی دوام می آورند. ارکیده‌ها برای رشد به مکانی روشن با نور غیرمستقیم نیاز دارند.

گیاه کاکتوس کریسمی

این گیاه عمر طولانی دارد و نیاز به توجه خاصی ندارد. از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود. ساقه‌ها دارای گل در نوک هستند. رشد این گیاه بسیار خوب است؛ اما سرما باعث پژمرده شدن آن می‌شود و از نظر نور نیاز به نور روشن و غیرمستقیم دارد.

گل کلیویا

این گیاه را باید در گلدان بکارید؛ زیرا از طریق بذر رشد می‌کند و به رنگ نارنجی و زرد است. این گیاه برای حفظ نور، سایه و آبیاری در زمستان در شب و در آخرین روزهای فصل پاییز به تاریکی نیاز دارد.

گل کالانکویه

تعداد محدودی گل‌وگیاه وجود دارد که به زیبایی گل‌های کالانکوئه هستند. رنگ گل قرمز، صورتی، زرد و سفید است. این گیاه بومی مناطق استوایی است و نیاز به نور غیرمستقیم دارد؛ اما باید از بهار تا پاییز مرطوب بماند و در زمستان فقط هفته‌ای یکبار آبیاری شود.

گل پوینستیا؛ آخرین گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی

تعطیلات Poinsettia گلی است که با مراقبت مناسب چندین ماه دوام می‌آورد. پوشاندن کامل گیاه در هوای سرد ایده خوبی است. آن‌ها ترجیح می‌دهند که گل در کنار پنجره‌های جنوبی یا غربی خانه یا محل کار باشد.

سؤالات متداول

خواص دارویی گل زینتی ساعتی چیست؟

ترکیب این گل با سنبل‌الطیب و بابونه باعث تنظیم فشارخون، کاهش عوارض یائسگی در زنان، کاهش عوارض آلزایمر و پارکینسون و تنظیم خواب می‌شود.

گیاهان گل‌دار آپارتمانی برای هدیه‌دادن هم مناسب است؟

این گل‌ها علاوه بر زیبایی، خاصیت و طراوت، گزینه مناسبی برای هدیه‌دادن نیز هستند.

گل آنتوریوم نماد چیست؟

این گل زیبا نماد خونگرمی و مهمان‌نوازی است.

جمع‌بندی

گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی یکی از جذاب‌ترین چیزهایی است که افراد نگهداری می‌کنند. به دلیل نبود باغ، درخت، گل‌وگیاه در آپارتمان‌ها بهترین کار استفاده از گل‌وگیاه زینتی است. گل‌ها و گیاهان زینتی و آپارتمانی را به دلیل مقاومت بالا می‌توان در فضاهای بسته نگهداری کرد و علاوه بر زیبایی در آرامش روح نیز تأثیر بسزایی دارد. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادهای خود را به ما و سایر کاربران ارائه دهید.

5/5 - (40 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین