معرفی گل فلوکس (آتشی) + روش‌های تکثیر و نگهداری آن

معرفی گل فلوکس (آشتی) + روش های تکثیر و نگهداری آن

معرفی گل فلوکس (آتشی) + روش‌های تکثیر و نگهداری آن! “در سایت آکادمی والا دیزاین به معرفی گل فلوکس یا گل آتشی، خانوادهٔ گل‌آتشیان می پردازیم.

معرفی گل فلوکس (آتشی) + روش‌های تکثیر و نگهداری آن

گل فلوکس با نام دیگر گل ستاره‌ای با رشد آهسته و با رنگ‌های جذابی از جمله سفید، صورتی، بنفش، زرد و قرمز یافت می‌شود و به شکل توپی و خوشبو دارد. این گیاه نیاز به خاک حاصلخیز و خاک اسیدی دارد و بیشتر در آفتاب یا نیمه سایه رشد می‌کند. استفاده از گل فلوکس در طراحی فضاهای سبز و باغچه‌ها به دلیل طراحی زیبا و پررنگ آن، بسیار محبوب است. با افزودن گل فلوکس به فضاهای سبز و باغچه‌ها، زیبایی و رنگ بیشتری به آن‌ها می‌بخشید.

چند نوع گل آتشین داریم؟

دو نوع گل فلوکس وجود دارد. فلوکس یا گل آتشی از نوع پاولند در دسته‌ای از آن‌ها در گل چتری شکل جمع می‌شود. آن‌ها تا ارتفاع حدود 50 تا 65 سانتی‌متر رشد می‌کنند و همچنین به‌عنوان گیاهان آپارتمانی در گلدان کاشته می‌شوند.

زمان گلدهی فلوکس

در بهار و تابستان شکوفا می‌شود. از نظر شکل ظاهری دارای برگ‌های سبز تیره و سوزنی و به طول 6 تا 8 میلی‌متر هستند. گل‌ها ریز و کوچک، معطر و ستاره‌ای شکل در رنگ‌های بنفش، صورتی، قرمز، بنفش، سفید، آبی و ترکیبی هستند. ظاهر آن در فصل گلدهی جذاب است و زنبورهای زیادی را به خود جذب می‌کند. در پاییز گل فلوکس به میوه تبدیل می‌شود.

نکته: درباره گل نسرین هم اطلاعات لازم رو کسب کنید و بیشتر این گل عالی را بشناسید.

مراقبت از گل‌ها با روش‌های مراقبت از گل بلغمی امکان‌پذیر است.

یکی از ساده‌ترین گل‌ها برای نگهداری بلغم است. برای حفظ سلامت گل فلوکس باید شرایط خاصی را رعایت کنید.

مقدار آب برای گل

خاک مرطوب همان چیزی است که فلوکس به آن نیاز دارد. خاک نباید خیلی خشک یا مرطوب باشد. هر چه گل‌ها بزرگ‌تر باشند، تحمل آن‌ها در برابر کم‌آبی بیشتر است. گل فلوکس بسته به دمای منطقه و محل نگهداری نیاز به آبیاری هفته‌ای یک یا دو هفته یکبار دارد.

خاک مناسب برای گل آتش

در نگهداری از این گل باید توجه داشته باشید که مناسب‌ترین و بهترین نوع خاک برای این گل، خاک غنی، زهکشی شده و اسیدی است، اما خاک قلیایی نیز متحمل است. خاک گل باید خشک و دارای جریان هوای مناسب باشد.

نور خوب برای فلوکس

گل نیاز به نور زیادی دارد. روزانه 6 ساعت نور خورشید برای این گل بسیار مفید است. سایه زیاد می‌تواند به گیاه آسیب برساند و گاهی اوقات گل نمی‌دهد.

درجه حرارت مناسب

فلوکس از نظر تحمل گرما گیاهی بسیار مقاوم است. در واقع فلوکس‌ها تابستانی بدون دردسر دارند؛ اما سرمای شدید و طولانی‌مدت در زمستان می‌تواند به گیاه آسیب برساند. بهتر است گیاه را برای مدت طولانی در دمای پایین نگهداری نکنید؛ زیرا باعث آسیب و حتی مرگ می‌شود.

رطوبت کافی

فلوکس می‌تواند شرایط مختلف رطوبت را تحمل کند که برای گیاه مسئله چندان مهمی نیست.

کوددهی

گل را باید در اواخر زمستان یا اوایل بهار کود داد. این امر به رشد فلوکس کمک می‌کند. برای کوددهی این گل بهتر است از کودهای دیر تجزیه مخصوص گیاهان گل‌دار و طبق توصیه استفاده شود.

روش‌هایی برای تکثیر فلوکس وجود دارد.

برای تکثیر این گل می‌توان از روش‌های تقسیم‌بندی استفاده کرد. بهتر است گیاهان سالم را در بهار، اواخر تابستان یا اوایل پاییز بکارید. گیاه را از خاک بیرون آورده و به دو قسمت تقسیم کنید. ریشه باید تمیز شود. ساقه‌ها باید حالت خوبی داشته باشند. خاک را تا حدود 30 سانتی‌متر شخم بزنید و سپس هر قسمت را در محلی که مدنظر دارید بکارید.

ممکن است مشکلاتی در مورد گل فلوکس وجود داشته باشد.

کنه عنکبوتی از آفاتی است که در مناطق گرم و خشک مشکل ایجاد می‌کند. برای ازبین‌بردن حشرات از برگ‌ها می‌توان از صابون‌های آب یا آفت‌کش استفاده کرد.

بهتر است علف‌های هرز را در اوایل بهار حذف کنید تا مانع رشد فلوکس نشوند. یکی از بهترین راه‌ها برای ازبین‌بردن این گیاهان است.

بیماری‌ها و آفات گل آتش وجود دارد.

فلوکس و گل آتش آفت دارند.

اغلب کاربران در مورد فلوکس یا گل آشتی سؤال می‌کنند.

آیا فلوکس خطرناک است؟

خیر، این گل برای حیوانات خانگی و کودکان کاملاً غیرسمی است و خطری برای آن‌ها ندارد.

علت زردشدن برگ‌های فلوکس چیست؟

قسمت پایین فلوکس می‌تواند تحت‌تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد.

چه مقدار نور برای گل فلوکس مناسب است؟

فلوکس به نور مستقیم و 6 ساعت نور در روز نیاز دارد.

آخرین جمله

معرفی گل فلوکس (آتشی) + روش‌های تکثیر و نگهداری آن! گل‌های کوچک فلوکس بسیار زیبا هستند. گل آتش و گل ستاره در رنگ‌های سفید، صورتی، بنفش، قرمز، بنفش و ترکیبی یافت می‌شود و در فضاسازی مفید است. روش‌های مراقبت و تولیدمثل در این مقاله توضیح داده شده است.

لطفاً در صورت داشتن ذهنیت جدید در مبحث گل آرایی و همچنین بهبود مطالب به ما اطلاع دهید تا دراسرع‌وقت پاسخگوی سؤالات شما باشیم.

5/5 - (20 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین