انتخاب گل رز در گل‌آرایی و آموزش دسته‌گل رز

انتخاب گل رز در گل آرایی و آموزش دسته گل رز

انتخاب گل رز در گل‌آرایی و آموزش دسته‌گل رز! گل شاخه بریده رز پایه اکثر گل‌ها است. چه دسته‌گل عروسی و چه مراسم ترحیم، گل رز در گل آرایی آن‌ها خودنمایی می‌کند، اما از چه نوع گل رزهایی می‌توان در این تزیینات استفاده کرد و چرا در هر دسته‌گل ترکیب انواع و رنگ آن متفاوت است. در این مقاله به این سؤالات پاسخ خواهیم داد.

در ادامه همراه سایت والا دیزاین باشید تا به بخشی دیگر از آموزش گل‌آرایی بپردازیم.

انتخاب گل رز در گل‌آرایی و آموزش دسته‌گل رز

انتخاب گل رز در گل‌آرایی و آموزش دسته‌گل رز

باید به ادامه مقاله توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ زیرا حاوی نکات کلیدی و ارزشمندی است.

کیفیت گل رز

در فصل بهار و تابستان گل رز را می‌توان با قیمتی مناسب پیدا کرد. از زمان‌های قدیم این اولین هدیه برای قرارهای عاشقانه بوده است. به دلیل تنوع در رنگ، کیفیت و نوع در انواع گل‌آرایی مؤثر است. گل رز هلندی یکی از انواع مختلف رز است. سه دسته مختلف برای کیفیت گل رز وجود دارد.

 رزهای فوق ممتاز (بهترین نوع گل رز در گل‌آرایی)

بهترین گل رز در گل‌فروشی‌ها رزهای فوق‌العاده ممتاز هستند که دارای سر گل‌های بزرگ و برگ‌های پهن‌تر هستند. به‌علاوه ارتفاع ساقه‌های آن بین 70 سانتی‌متر تا یک متر حتی بیشتر است. عمر طولانی دارد. اگر در دمای مناسب باشد تا دو ماه دوام خواهد داشت. اگر در هر شاخه چند جوانه وجود داشته باشد تعداد جوانه‌ها زیاد است. این گل‌ها معمولاً در گل‌فروشی‌های درجه یک یافت می‌شوند.

رزهای ممتاز

رزهای ممتاز نسبت به رزهای سوپر سرگل بزرگ‌تر و ارتفاع ساقه بالاتری دارند و اندازه آن‌ها بین 50 تا 70 سانتی‌متر است. ساقه‌های آن‌ها کوتاه‌تر و باریک‌تر از گل رزهای فوق‌العاده است. گل رزهای ممتاز معمولاً پس از چند روز حضور در مغازه با رزهای فوق‌العاده جایگزین می‌شوند.

رزهای سوپر

اگر به دنبال دسته‌گلی زیبا هستید، رزهای سوپر بهترین انتخاب است اگرچه تفاوت‌های زیادی با رزهای ممتاز ذکر شده در بالا دارند، اما نسبت به قیمت خود بسیار عالی و پرفروش هستند. سرگل گل رز سوپر کوچک‌تر از دو نوع گل فوق است و ارتفاع شاخه‌ها از 30 تا 50 سانتی‌متر بیشتر نیست. عمر کوتاهی برای آن‌ها وجود دارد. اکثر گل‌فروشی‌های درجه‌دو از این نوع گل رز در گل‌آرایی خود استفاده می‌کنند.

مراقبت و نگهداری از گل رز دارای اصولی است

مراقبت و نگهداری از گل دارای اصولی است

.اگر می‌خواهیم گل‌آرایی بهتری داشته باشیم و گل رز باکیفیت‌تری داشته باشیم، باید اصول نگهداری از آن‌ها را رعایت کنیم.

مقدار کافی آبیاری

برای رشد گل رز به آب و رطوبت زیادی نیاز است. در صبح باید عمیق آبیاری کنید.

خاک مناسب

زهکشی خوب و خاک حاصلخیز بهترین گزینه برای گل رز است. پوشاندن خاک با مواد آلی بسیار مفید است. بهترین خاک برای گل رز مخلوطی از خاک باغچه، ماسه و کود حیوانی یا ترکیبی از کمپوست، ماسه و خاک باغچه است.

نور کافی

گل رز برای رشد به نور زیادی نیاز دارد. محیطی که این گل را در آن پرورش می دهید باید آفتابی باشد.

دمای مناسب

بهترین و مناسب‌ترین دما برای گل رز 20 تا 25 درجه سانتی‌گراد است.

آفت و بیماری‌های گل رز

سرخجه مهم‌ترین آفت است. گل رز زیبا می‌تواند توسط بیماری‌ها و مشکلات دیگر تهدید شود.

انتخاب تازه‌ترین گل رز در گل‌آرایی

انتخاب تازه‌ترین گل رز در گل‌آرایی

.اگر می‌خواهید از گل‌های تازه در چیدمان خود استفاده کنید باید به نکاتی توجه کنید. گلبرگ‌های گل رز روبه‌بالا هستند. برگ‌های آن بزرگ‌تر و ساقه ضخیم‌تری دارد. دستت را روی سر گل رز بگذار. هر چه گل رز تازه‌تر باشد، سر جوانه‌های بیشتری دارد

عمر گل رز در گل‌آرایی

همان‌طور که در قسمت‌های قبل گفتیم هر چه کیفیت و تازگی گل بهتر باشد عمر آن بیشتر می‌شود؛ اما برای افزایش عمر گل‌های خود باید سعی کنید آن‌ها را در مکانی خنک و دارای تهویه مناسب قرار دهید.

ساقه گل را باید هر دو یا سه روز یکبار قطع و کوتاه کرد. اگر می‌خواهید ساقه را ببرید از چاقوی تیز و قیچی استفاده کنید، قیچی ته ساقه را خردکرده و از ورود آب به داخل آن جلوگیری می‌کند. چند حبه قند گل را برای مدت طولانی تازه نگه می‌دارد. رازهای باکس گل پر فروش در رعایت همین نکات ریز است که می‌تواند در حفظ کیفیت گل‌ها به شما کمک کند.

گل‌آرایی با گل رز

گل‌آرایی با گل رز

 

گل‌آرایی بیشترین تاثیر را در تضاد و تکرار دارد قبل از اینکه بتوانیم گل رز بچینیم باید بدانیم این گل‌آرایی برای چه مراسمی است. اگر می‌خواهید یک دسته‌گل برای یک مراسم عاشقانه بسازید، گل رز قرمز بهترین انتخاب است. رنگ مناسبی برای مراسم تشییع جنازه نیست. اگر موافق باشید دسته‌گلی با گل رز یاد خواهیم گرفت.

برای اینکه گل‌آرایی خود را راحت تر کنید، کاغذ رنگی یا کاغذ گراف را روی یک سطح صاف مانند میز پهن کنید. از یک چاقوی تیز یا قیچی برای بریدن انتهای شاخه‌ها استفاده کنید.

ساقه ها باید به همان اندازه و شکل بریده شوند. گل سرخ، درسانا و شمشاد همان چیزی است که ما برای تزئین توصیه می کنیم. یادآوری آن شاخ و برگ زیبا همیشه خوب است.

برگ‌ها را بردارید و روی کاغذ بگذارید. آبشار برگ‌ها باید در بالای گل قرار گیرد. گل‌ها از جلو بهتر ظاهر می‌شوند.

اگر مجبور هستید، شاخه‌های گل و برگ را مرتب کنید تا کارتان به هم نریزد. کاغذ گل رز روی آن است. کاغذ باید ازیک‌طرف به‌طرف دیگر تا شود. گل‌ها نباید پوشیده شوند

در مرحله آخر از روبان، تور، ابریشم و سایر مواد استفاده کنید. دسته‌گل باید مطابق با گل تزئین شود. شما در مدت کوتاهی یک دسته‌گل رز خلق کرده‌اید.

می‌توانید کارتی حاوی یادداشت را به فردی که برایتان مهم است بدهید. در این سایت می‌توانید نحوه استفاده از گل در دسته‌گل را به‌صورت رایگان یاد بگیرید.

سؤالات متداول

گل‌های رز تازه چه ویژگی‌هایی دارند؟

کاس برگ‌های یک رز تازه به سمت بالاست. ساقه اش ضخیم تر است و برگ‌های ساقه پهن‌تر. سرگل رز را با دستتان فشار دهید هر چه سر گل سفت تر باشد (غنچه تر باشد) رز تازه‌تر است.

هدیه گل رز برای چه مراسم‌هایی مناسب است؟

هر رنگ از گل رز معنی متفاوتی دارد و حضور این گل کنار گل‌های دیگر برای هر مناسبتی متفاوت است. رز سرخ معمولاً مخصوص عشاق است ترجیحاً از این نوع گل برای تشکر و قدردانی از همکارتان استفاده نکنید و به‌جای آن از رزهای کرم رنگ، هلویی و صورتی بهره ببرید

ماندگاری گل رز در گل‌آرایی چقدر است؟

طول عمر گل رز بسته به نوع گل و شرایط نگهداری آن متفاوت است، گل رز فوق ممتاز تا دو ماه دوام دارد و گل رز ضعیف بین دو تا سه روز ماندگاری دارد. این مقاله به طور مفصل نحوه نگهداری گل رز و کیفیت آن‌ها را توضیح می‌دهد.

کلام پایانی

انتخاب گل رز در گل‌آرایی و آموزش دسته‌گل رز! گل رز را می‌توان هدیه داد و یکی از زیباترین گل‌هاست. انتخاب گل رز در گل‌آرایی منزل و کاشت آن در باغ زیبایی خاصی را به خانه شما می‌بخشد. سعی کردیم در این مطلب نکات مهم در انتخاب گل رز و نحوه ساخت یک دسته‌گل ساده را آموزش دهیم. اگر تجربه‌ای از ساخت دسته‌گل این گل دارید برای ما کامنت کنید.

5/5 - (32 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین