گل‌آرایی هتل و رستوران در چند مرحله + نکات لازم برای انجام کار

گل‌آرایی هتل و رستوران در چند مرحله + نکات لازم برای انجام کار

گل‌آرایی هتل و رستوران یکی از جذاب‌ترین گل آرایی است که می‌توانید انجام دهید. گیاهان و گل‌ها هوا را تصفیه می‌کنند، رایحه‌ای مطبوع پخش می‌کنند و حس طراوت را منتقل می‌کنند. نماد عشق و زیبایی گل است. حس خوب در افراد با وجود گل و گل‌آرایی در هتل‌ها و رستورآن‌ها ایجاد می‌شود.

مردم گل، گیاه و سبزه را دوست دارند. زمانی که به مناطق سرسبزی مانند شمال کشور سفر می‌کنید، انتخاب شما برای هتل‌ها همیشه مکانی است که محیطی زیباتر و قیمت بالاتری داشته باشد.

در ادامه این مقاله دانستنی همراه والا دیزاین باشید.

گل‌آرایی هتل و رستوران در چند مرحله + نکات لازم برای انجام کار

گل‌آرایی هتل و رستوران در چند مرحله + نکات لازم برای انجام کار

گل‌آرایی هتل و رستوران در چند مرحله + نکات لازم برای انجام کار

در هتل‌ها، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و در هر مناسبت و مراسمی، گل به دلیل تأثیر مثبتی که بر مهمانان و مشتریان دارد، مناسب‌ترین گزینه است. گل‌آرایی هتل‌ها و رستوران‌ها و استفاده از گل‌های طبیعی در فضای داخلی هتل‌ها و تالارها باعث می‌شود که مهمانان احساس استقبال بیشتری کنند و تأثیر مثبتی بر کارکنان رستوران بگذارند.

نکات انتخاب گل برای گل‌آرایی هتل و رستوران

درجه و ارزش هتل و رستوران را می‌توان به طور غیرمستقیم از کیفیت و طراحی گل‌آرایی دید. میزان نور، رطوبت و فضای هتل از جمله فاکتورهایی است که در انتخاب گل‌آرایی باید موردتوجه قرار گیرد.

استفاده از گل‌های تک‌رنگ در کافی‌شاپ فضایی ساده و شیک ایجاد می‌کند و یکی از بهترین گل‌های استفاده شده گل ارکیده است که از نظر ظاهری شیک و خاص است. عکس‌هایی از مهمانان و مسافرانی که در فضاهای زیبا از خود عکس می‌گیرند به همراه طراحی و گل‌آرایی لابی در هتل‌ها را مشاهده می‌کنید که باعث ماندگاری خاطره خوبی در آن هتل، رستوران یا کافی‌شاپ می‌شود.

راحتی و احساس خوبی که مردم از یک رستوران می‌گیرند همان چیزی است که باعث می‌شود آن را تحسین کنند. حس خوب و آرامش در محیط با ترکیبی از نوع و چیدمان غذا، تعامل پرسنل و کارمندان، طراحی زیبا، گل‌آرایی و شمع آرایی توصیف می‌شود.

نکته: درباره گل‌آرایی مراسم ازدواج و عروسی حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

دیزاین ورودی هتل و رستوران با گل‌آرایی

ورودی هتل‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها زیباست. طراحی ورودی هتل‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها را می‌توان با استفاده از گل‌آرایی مناسب فضا و یا قراردادن گل روی پایه‌های بزرگ بهبود بخشید.

دیزاین و گل‌آرایی روی دیوار

طراحی دیوار با گل ایده‌ای ویژه برای دکوراسیون هتل‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها است. گل‌آرایی به طور کامل روی دیوار انجام می‌شود، زیرا یک دیوار کامل در نظر گرفته شده است. می‌توانید از گل‌هایی با ترکیب رنگ نزدیک استفاده کنید.

گل و گل‌آرایی میز لابی

وجود یک سبد یا یک دسته‌گل روی میز هتل نشانه استقبال گرم از مهمانان است و محیطی دوستانه ایجاد می‌کند. این کار را می‌توان روی میز از طریق یک اسفنج یا یک سبد بزرگ انجام داد و یا می‌توان آن را در گلدان یا سبد انجام داد.

نکته: درباره گل‌آرایی مجالس ختم و سوگواری حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

گل‌آرایی روی میزها در هتل و رستوران‌ها

هر فضای سردی را می‌توان به کمک گل‌آرایی به مکانی گرم تبدیل کرد. میز رستوران محل مناسبی برای قراردادن گل است. درجه و ارزش هتل و رستوران به طور غیرمستقیم باکیفیت و طراحی گل و گل‌آرایی نشان داده می‌شود.

با وجود گل، گلدان، جعبه گل، گل‌آرایی کوچک و شمع روی میز می‌توان روحیه و صمیمیت خوبی بین مشتریان ایجاد کرد. اگر گل‌های روی میز قوی نباشند، مشتریان و مهمانان می‌توانند به‌راحتی با بوی غذا ارتباط برقرار کنند.

اندازه گل‌های روی میز نباید جلوی دید مشتری و مهمانان دور میز را بگیرد. مهم این است که گل‌آرایی جذاب باشد و شلوغ نباشد. در نشان‌دادن زیبایی گل‌ها نوع طرح و چیدمان بسیار مهم است.

در طراحی و گل‌آرایی میزها باید در نظر داشته باشید که هر نوع گل و هر رنگی جلوه متفاوتی دارد و باید به هماهنگی نوع، رنگ و طرح آن‌ها با شهر، زمان، توجه داشت.

می‌توانید از ترکیب گل و برگ مزرعه برای ایجاد سبک‌های جدید برای گل‌آرایی هتل، رستوران و کافه استفاده کنید. با این کار می‌توان تجربیات جدیدی برای مشتریان ایجاد کرد.

نکته: درباره تزیین ماشین عروس حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

طراحی و گل‌آرایی باتوجه‌به مراسم و مناسبت‌های مختلف

در گل‌آرایی هتل و رستوران می‌توانید طرحی را انتخاب کنید که مناسب موقعیت باشد. گذاشتن گل در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها شبیه گذاشتن گل روی میز است. به مناسبت فصل بهار و همچنین اعیاد و مناسبت‌ها باید گل‌آرایی‌های مناسبی در نظر گرفت.

برای چیدمان گل‌ها می‌توان با درنظرگرفتن توانایی مالی خود ایده به خرج داد به‌عنوان‌مثال در روز ولنتاین به‌جای گل رز از گل‌های قرمز مانند گل داوودی، فریزیا یا آلسترومریا می‌توان استفاده کرد.

در آموزش گل آرایی سایت والا دیزاین ما تمامی مراحلی که برای گل آرایی شما باید طی کنید را آموزش دادیم که به صورت رایگان می‌توانید آن را دریافت کنید.

نحوهٔ نگهداری گل‌آرایی هتل و رستوران و کافی‌شاپ

نحوهٔ نگهداری گل‌آرایی هتل و رستوران و کافی‌شاپ

نحوهٔ نگهداری گل‌آرایی هتل و رستوران و کافی‌شاپ

از گل‌هایی استفاده کنید که مقاوم هستند. بهتر است از غذای گل برای گل‌های تازه استفاده کنید. اگر بعد از یک هفته آب گلدان عوض نشود بوی بدی نخواهد داشت و عمر گل‌ها را کاهش می‌دهد.

در صورت امکان پس از روز کاری، گل‌ها را از روی میزها جمع‌آوری کرده و دوباره در جای خنک‌تر قرار دهید.

نکته: درباره تزیین جشن‌های خصوصی حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

سؤالات پر تکرار

جهت گل‌آرایی مناسبتی رستوران‌ها در روز ولنتاین چه گل‌هایی را می‌توان جایگزین گل رز کرد؟

از گل‌های قرمز مثل گل داوودی، فریزیا و یا آلسترومریا هم می‌توان استفاده کرد.

برای تازه ماندن گل‌ها چه باید کرد؟

از گل‌هایی استفاده کنید که مقاوم هستند.بهتر است از غذای گل استفاده کنید.

نکته: درباره گل‌آرایی دسته‌گل حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

آخرین کلمه

هرآنچه باید در مورد تأثیر گل‌آرایی هتل و رستوران بدانید! استفاده از گل و گل‌آرایی در هتل‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها علاوه بر تصفیه هوا و پخش بوی مطبوع، حس طراوت و زیبایی را نیز منتقل می‌کند و مشتریان را به خود جذب می‌کند. می‌توانید تجربیات خود را با ما در میان بگذارید و همچنین سلیقه و ایده‌های زیاد خود را با ما به اشتراک داشته باشید.

در آخر توصیه می‌کنم حتما اینستاگرام والا دیزاین را دنبال کنید.

ممنون از همراهی گرمتون

5/5 - (20 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین