آشنایی با زبان گل‌ها (معرفی نماد و معنای 25 گل)

آشنایی با زبان گل‌ها (معرفی نماد و معنای 25 گل)

آشنایی با زبان گل‌ها (معرفی نماد و معنای 25 گل)! زبان گل در تاریخ و ادبیات با گذشته متفاوت است. این امکان وجود دارد که احساسات خود را با هر گل و رنگی در هدیه و چیدمان بیان کنید. نماد هر گل در مقدمه توضیح داده شده است.

آشنایی با زبان گل‌ها (معرفی نماد و معنای 25 گل)

آشنایی با زبان گل‌ها (معرفی نماد و معنای 25 گل)

در ادامه به بررسی و معرفی نماد 25 گل پرطرفدار و زیبا می پردازیم.

ارکیده زیبا

ارکیده‌ها بالاترین مکان را در مورد گل‌های زیبا به خود اختصاص می‌دهند. گل‌ها انواع مختلفی دارند.

ارکیده‌های سفید و صورتی ملایم نمادی از همدردی هستند و رنگ‌های مختلف آن‌ها معانی مختلفی مانند عشق و محبت، شکوه، تجمل، قدرت و شهرت دارد.

آفتاب‌گردان جذاب

آمریکای مرکزی و جنوبی برای اولین‌بار زادگاه گل آفتاب‌گردان بود. این گل هم در زیبایی و هم در تولید روغن مفید است. چهره‌ای خندان و جالب با گل بیانگر گرما و شادی است.

زبان گل سوسن

برای مراسم ترحیم و عزا از زبان گل سوسن در گل آرایی و تاج‌گل استفاده می‌شود. نماد پاکی است. زبان سوسن ستاره‌ای شکل بیانگر همدردی، عظمت و پاکی است و برگ‌های سوسن نماد فروتنی و سوسن صورتی نماد ثروت، تجمل و خوشبختی است.

نرگس زیبا

ساقه بلند گل طلایی‌رنگ است. گل نرگس برای افراد افسرده و غمگین امید و انگیزه می‌آورد.

گل جعفری

رنگ‌های طلایی، نارنجی، سفید و زرد برای جعفری وجود دارد که یکی از محبوب‌ترین گل‌هاست. در برخی فرهنگ‌ها گل جعفری نشانه مرگ است.

کوکب

نام اصلی این گل در مکزیک Dahila است.بیش از 30 نوع دارد و دارای رنگ‌های قرمز، سفید و بنفش است. برای گل‌آرایی در جشن‌ها و عروسی‌ها مناسب است؛ زیرا به معنای پیوند محکم است و نماد هشدار، خیانت و تعهد است.

گلایول

تعدادی گل به رنگ‌های سفید، صورتی، بنفش، نارنجی و زرد در گلایول یافت می‌شود. این گل بومی آفریقا و اروپا است و نماد پاکی و بی‌گناهی است و در گل‌آرایی برای تشییع‌جنازه و تدفین استفاده می‌شود.

گل میخک صدپر

برای قرارها، رویدادها و ابراز همدردی، گل‌ها یک انتخاب عالی هستند. هر رنگ معنایی دارد. میخک صدپای صورتی نشانه خوش‌شانسی و عشق است.

صدتومانی

گل بخت گل صدتومانی است. در رنگ‌های سفید، قرمز، بنفش و زرد موجود هستند و بوی مطبوعی دارند. این گل به معنای ثروت، شهرت، افتخار، ازدواج و خوشبختی است.

زبان گل نخود

گل نخود دارای ظاهر و بوی خاصی است که در تولید لوازم آرایشی و عطریات استفاده می‌شود. گل نخود نماد قدرانی تشکر محبت است.

کاملیا

این گل بومی جنوب آسیا و از خانواده Tunstromyaceae است. رنگ‌های جذاب قرمز، سفید و صورتی دارد و از نظر ظاهری بسیار ظریف است. رنگ صورتی گل کاملیا نشانه شور و کمال، رنگ قرمز آن نشانه عشق و رنگ سفید آن نشانه ستایش است.

گل ایستوما

گل ایستوما در تگزاس و مکزیک اصالت دارد دارای گلبرگ‌ها و برگ‌های پهن و ظریف در رنگ‌های متنوع است. مفهوم احساسات عاشقانه توسط زبان گل ایستوما منتقل می‌شود.

معنای گل میمون

اسپانیا و ایتالیا منشأ گل میمون هستند. نماد گرم‌دلی گل میمون است. برای آشنایی بیشتر با خواص درمانی و نگهداری گل باید مقاله گل میمون را مطالعه کنید.

فریزیا

فریزیا گلی زنگ شکل با رایحه‌ای شیرین است و به نام فریدریش هینزیش فریز نام‌گذاری شده است. معنی گل فریزیا پاکی، معصومیت، دوستی و لطافت است.

گل شکوفه سیب

شکوفه‌های سیب نماد تعهد و وعده و طول عمر در کار هستند.

گل زنبق

گل زنبق

زنبق‌ها زبان ایمان، خرد، امید و شجاعت دارند. برگ‌های زنبق‌ها نماد غم و اندوه است. گل زنبق معنی و نماد دیگری دارد. زنبق‌های سفید نماد مهربانی، زرد نماد عشق و محبت، آبی نماد امید و ایمان و بنفش نماد قدردانی است.

گل یاس بنفش

گل یاس بنفش از شخصیت محکم و استوار شخصیت شهروندان ایالت نیوهمشایر آمریکا است. یعنی عشق، جوانی، معصومیت و غرور.

زبان گل اسطوخودوس

اسطوخودوس گل‌های کوچکی با رنگ‌های جذاب هستند و به‌اندازه و بوی خود معروف هستند. خوش‌شانسی، ثروت و دانش را برای همه به ارمغان می‌آورد.

گل آلاله

گل آلاله مانند گل رز در رنگ‌های صورتی، لیمویی، قرمز و سفید گل‌های زیبایی هستند. آلاله افسونگر به معنای افسون، شکوه و عظمت است.

شصت‌عروسان

گل شصت‌عروسان را به دلیل شباهت به اسطوخودوس لیمونیوم یا اسطوخودوس دریایی می‌نامند.

زبان‌درقفا

گل زبان خوشه‌ای از زرد، آبی، سفید و بنفش است. گل زیبای زبان در پشت سر از وابستگی، قلبی مهربان و پذیرا و هدیه‌ای عالی برای تجلیل از موفقیت یا قدردانی از افراد است.

بواردیا

این گل از مکزیک است. رنگ‌های جذاب سفید، صورتی و قرمز دارد و به‌صورت ستاره‌ای و خوشه‌ای است. این گل نماد گرما و اشتیاق است.

زبان گل مینا

گل قدیمی است. طبیعت این گل حکایت از معصومیت، عشق و محبت، وفاداری و صبر دارد.

گل ادریسی

گل ادریسی جذاب شبیه ستاره‌هایی است که در هم قفل شده‌اند و سپس به شکل منگوله‌هایی در رنگ‌های سفید، آبی، صورتی و بنفش هستند. مفهوم ادریسی شور، غرور و بیان احساسات قلبی است.

گل نسرین یا آماریلیس

قرمز، سفید و صورتی از رنگ‌های گل آماریلیس هستند. موفقیت با این گل نشان داده می‌شود.

سؤالات رایج

از کدام یک از این گل‌ها می‌توان در گل‌آرایی استفاده کرد؟

به دلیل دردسترس‌بودن و رنگ‌های جذاب، بیشتر گل‌های معرفی شده در این مقاله را می‌توان در گل‌آرایی استفاده کرد. اگر می‌خواهید طرز ساخت گل‌آرایی را یاد بگیرید توصیه می‌کنیم آموزش گل‌آرایی را مشاهده کنید.

گل صد تومانی نماد چیست؟

نماد خوشبختی، ازدواج، موفقیت و ثروت است. این گل به گل بخت معروف است.

معنای گل کاملیا چیست؟

رنگ سفید آن به معنای ستایش، رنگ قرمز آن به معنای عشق و رنگ صورتی آن نماد کمال است.

آخرین سخن

آشنایی با زبان گل‌ها (معرفی نماد و معنای 25 گل)! از گذشته تاکنون زبان گل در هر نوع و رنگی نماد و معنای خاص خود را دارا است و در صورت استفاده صحیح می‌تواند در هر مناسبت و مراسمی احساسات مردم را بیان کند. در این مطلب به معرفی 25 گل پرداخته‌ایم و پیام ویژه آن‌ها را توضیح داده‌ایم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار گیرد.

5/5 - (20 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین