گل ژربرا، نماد شادی، مثبت‌نگری

گل ژربرا، نماد شادی، مثبت نگری

گل ژربرا، نماد شادی، مثبت‌نگری! سلام و احترام به‌تمامی هنرمندان و سایت والا دیزاین در این قسمت از مقاله گل زیبای ژربرا را معرفی می‌کنیم. امیدواریم که موردتوجه شما قرار بگیرد.

گل ژربرا یا Gerbera مربوط به مناطق آفریقای جنوبی است. این گیاه دائمی است و دارای ریشه‌های عمیق است. گل‌های جداگانه‌ای که روی ساقه پرزدار قرار دارند، از ویژگی‌های اصلی این گیاه هستند. این گیاه دارای برگ‌هایی به شکل طوقه‌ای و نیزه است که با برش‌های عمیق، ساقه‌ای بدون برگ را که فقط یک گل از قسمت انتهای آن بیرون می‌آید، ایجاد می‌کنند.

طول برگ‌های گل ژربرا در بازهٔ ۱۵ تا ۴۵ سانتی‌متر قرار دارد و قسمت بالایی آن با رنگ سبز تیره‌تر و سطح پایینی آن با رنگ روشن‌تر و پوشش کرکی است.

هر گل ژربرا شامل بیش از یک نوع گل است، شامل گل‌های کوچک شعاعی، حاشیه‌ای، صفحه مرکزی و حد واسط است. این گل دارای ۵ پرچم و یک مادگی به‌هم‌چسبیده است.

گل ژربرا رنگ‌های زیادی دارد، از جمله زرد، صورتی، نارنجی، قرمز، بنفش، سفید و کرم. قطر گل‌ها 5 سانتی‌متر و طول هر ساقه حدود 60×25 سانتی‌متر است و انواع، کم گلبرگ یا پر گلبرگ نیز وجود دارد.

نکته: درباره گل نسرین هم اطلاعات لازم رو کسب کنید و بیشتر این گل عالی را بشناسید.

گل ژربرا، نماد شادی، مثبت‌نگری

گل ژربرا، نماد شادی، مثبت‌نگری

زبان گل ژربرا در هنر گل آرایی نماد شادی و مثبت‌نگری است. از رنگ صورتی برای نشان‌دادن تحسین و احترام استفاده می‌شود. همچنین، زبان گل ژربرا با رنگ صورتی، مناسب برای نشان‌دادن حمایت و وفاداری به شخص مقابل و همچنین در کنار فردی که قصد دارد تغییراتی در زندگی خود ایجاد کند، استفاده می‌شود.

نیازها و اصول مراقبت گل ژربرا

روش آبیاری مناسب

گل برای رشد به آب‌وخاک نیاز دارد. خطر پوسیدگی ریشه و سایر مشکلات با آبیاری بیش از حد افزایش می‌یابد. آب‌نمک می‌تواند ماندگاری گل‌ها را کوتاه کند و باعث پیری زودرس شود.

نور برای گل

ساقه دیر رشد می‌کند و اگر نور کم باشد ساقه‌ها خم می‌شوند. یک محیط روشن با نور کافی چیزی است که گل ژربرا به آن نیاز دارد. در محیط‌های با نور شدید و زیاد برای تولید گل‌هایی با دمگل‌های بلند به شرایط نیمه آفتابی و سایه نیاز دارد.

دمایی که مناسب‌ترین است.

گل‌ها به هوای سرد حساس هستند. آن‌ها در آب‌وهوای سرد رشد می‌کنند. هنگامی که دمای هوا و خاک یکسان باشد، گیاهان ژربرا بیشتر گل می‌دهند. کیفیت گل در گلخانه در پاییز و زمستان بهبود می‌یابد.

دمای ایده‌آل برای این گل در روز 21 درجه و در شب 17 درجه است. پس از شروع گلدهی دمای حدود 24 درجه سانتیگراد به تسریع رشد جوانه‌ها کمک می‌کند. افزایش دما باعث افزایش سطح برگ می‌شود و حداکثر سطح برگ در دمای حدود 25 درجه است.

رطوبت مناسب

ساقه‌ها در زمستان به دلیل رطوبت زیاد می‌توانند کشیده شوند. رشد و کیفیت گل‌ها می‌تواند تحت‌تأثیر رطوبت کم باشد.

نحوه افزایش و تکثیر گل.

تکثیر قبلاً با تقسیم بوته و کاشت بذر انجام می‌شد که کار سختی بود و گیاهانی که با کاشت بذر کاشته می‌شدند یکسان نبودند.

تقسیم بوته

در پاییز و خرداد تقسیم بوته انجام می‌شود. قسمت مرکزی گیاه را نگهداری می‌کنند و ریشه و برگ‌ها را قبل از کاشت تمیز می‌کنند. هنگام کاشت گیاه، نقطه مرکزی نباید به داخل خاک برود. گیاهان جوان کاشته شده در گلخانه معمولاً بعد از 5 هفته گل می‌دهند.

کاشت بذر

در تیر و مرداد کاشت بذر انجام می‌شود. گرده‌افشانی دستی در روش کاشت بذر اهمیت دارد. اگر بذرها بلافاصله پس از برداشت کاشته شوند، رشد بهتری خواهند داشت. دمای ایده‌آل حدود 16 درجه سانتیگراد است و بذرها حدود 10 تا 15 روز طول می‌کشد تا جوانه بزنند.

دمای مناسب برای جوانه‌زنی حدود 20 تا 25 درجه است. معمولاً بعد از 3 تا 4 هفته باید جوانه‌ها را در گلدان‌های کوچک کاشت و پس از رشد کافی به محل اصلی انتقال داد. رشد در این مرحله کمی کند می‌شود و پس از 10 ماه گلدهی انجام می‌شود.

اکثر گیاهانی که هنگام کاشت بذر رشد می‌کنند، گل‌ها را در شب می‌بندند که این ویژگی برای گل‌های شاخه بریده ژربرا نیست. زمان گلدهی گیاه تصفیه‌کننده هوا از اواخر بهار تا اواخر پاییز و گاهی در اوایل زمستان است. در فصل بهار و زمستان از شاخه‌های بریده آگرمیا استفاده می‌شود.

در شرایط رشد خوب و نرمال سالانه 10 تا 15 شاخه گل از هر بوته برداشت می‌شود. اگر در یک محیط آفتابی کشت شود، گونه‌های باغی می‌توانند در تمام فصل گل دهند.

مشکلات فیزیولوژیک در گل‌های ژربرا

ما به چند مورد از مشکلات گل تابستانی ژربرا نگاه می‌کنیم.

قبل از برداشت گل در ساقه‌ها شکستگی ایجاد می‌شود.

هنگام تابش خورشید، دما به‌سرعت افزایش می‌یابد. آب ساقه پس از آبیاری در هوای سردتر به‌سرعت جایگزین می‌شود.

در صورت فراهم‌شدن شرایط برای ساقه در زمان آبیاری، رشد ساقه‌ها با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد. بیشترین آب توسط این قسمت از ساقه‌ها جذب می‌شود. کاهش دمای هوا یا مرطوب نگه‌داشتن خاک در هوای گرم می‌تواند شکستگی ساقه را کاهش دهد. اگر دوباره تکرار شد باید دوباره انجام شود.

ایجاد پژمردگی در گل‌های نابالغ

زمانی که شاخه‌ها هنوز به گیاه چسبیده باشند، مشکل وجود دارد. رشد سریع گل‌ها می‌تواند دلیل این امر باشد. پس از یک دوره روزهای ابری، این یک مشکل است.

مراحل برداشت گل

قبل از گرده‌افشانی گل‌ها باید آن‌ها را برداشت کرد. به‌جای بریدن گل‌ها را بچینید. ممکن است قسمتی از گیاه روی گیاه باقی بماند. اگر مغز گیاه را آلوده کنید، می‌توان رشد شاخه‌های جدید را متوقف کرد.

سؤالاتی در مورد ژربرا اغلب پرسیده می‌شود.

سؤالاتی در مورد ژربرا اغلب پرسیده می‌شود.

چه دمایی برای رشد گل ژربرا مناسب است؟

مناسب‌ترین دما برای این گل 21 درجه در روز و 17 درجه در شب است. اگر می‌خواهید نکات بیشتری بدانید، باید مطالب را بادقت بیشتری بررسی کنید.

چگونه گل ژربرا را تکثیر می‌کنند؟

اگر گیاه را تقسیم کنید، می‌توان آن را افزایش داد. نحوه انجام این کار را در این مقاله به شما توضیح می‌دهیم.

چه زمانی باید برداشت گل ژربرا را آغاز کرد؟

قبل از شروع گرده‌افشانی باید گل‌ها را برداشت کرد.

آخرین سخن

گل ژربرا، نماد شادی، مثبت‌نگری! گل ژربرا یک گل زیبا بومی آفریقای جنوبی است و در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها از جمله صورتی، سفید، کرم، قرمز، بنفش، زرد و نارنجی یافت می‌شود.

در بخش نظرات زیر این بخش، لطفاً اگر ذهنیت جدیدی در این مورد دارید به ما بگویید.

5/5 - (20 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین