انواع گل و برگ های قابل استفاده در دسته گل زیبا

انواع گل و برگ‌های قابل استفاده در دسته گل زیبا

انواع گل و برگ های قابل استفاده در دسته گل زیبا! بیشتر افراد با توجه به شرایط فعلی زندگی به دنبال نوازش روح خود هستند. در این صورت گل ها، گیاهان و فضای سبز همیشه در اوج می درخشند، زیرا همه نگران سلامتی و تجدید روح هستند. هر مکان و هر مراسمی جایگاه ویژه ای برای گل‌ها به صورت سبد گل و دسته گل و گل آرایی دارد.

دسته گل مجموعه ای از گل و برگ است که به شکلی زیبا و خلاقانه چیده شده و با استفاده از مجموعه ای از وسایل تزیینی دیگر طراحی شده است. آنها مراقب چشم و روح هستند.

نماد و معنی نوع و رنگ گل ها در مقاله تاثیر رنگ گل ها به طور کامل مورد بحث قرار گرفته است. شما باید نوع و رنگ گل ها را برای دسته گل، سبد گل یا گل آرایی خود با بالاترین درجه سلیقه و دقت انتخاب کنید زیرا گل ها می توانند احساسات و عواطف مختلفی را نشان دهند.

انواع گل و برگ های قابل استفاده در دسته گل زیبا

انواع گل و برگ های قابل استفاده در دسته گل زیبا

در این قسمت تعدادی از گل ها و برگ های مناسب دسته گل را معرفی و بررسی می کنیم زیرا هر کدام به گونه ای چشم را نوازش می کنند.

گل رز

یکی از محبوب ترین و جذاب ترین گل ها برای هر مناسبت،هدیه و طرح و همچنین مناسب ترین گل برای جعبه گل، سبد و دسته گل، گل رز است که به سلطان گل ها یا ملکه گل ها نیز معروف است که در موارد زیادی استفاده می شود.

هر یک از رنگ های رز دارای نماد و پیامی است. گل رز سفید آرامش بخش است و نشان دهنده تقدس است. عشق کامل، شادی و دوستی را می توان در رز زرد مشاهده کرد. رز صورتی نماد شفا، معصومیت و بی گناهی است، در حالی که رز قرمز نماد عشق ابدی است.

ارکیده

یکی از زیباترین گل‌ها گل ارکیده است. آن‌ها به دلیل گلبرگ های هندسی بسیار خاص و خواستنی هستند. ارکیده نماد عشق است. یکی از شیک ترین و گران قیمت ترین گل هایی که می توان در دسته گل ها و همه جا استفاده کرد، گل ارکیده است.

گل لاله

گل لاله انواع مختلفی دارد. شکل ظاهری گل لاله دارای 6 گلبرگ مجزا است. گل لاله را می توان در دسته گل ها در رنگ های مختلف استفاده کرد.

نرگس

گل نرگس ساقه های بلندی دارد و نمادی از زندگی، تجدید حیات و شروعی جدید است. این گل در برخی از مناطق ایران به شکل خودرو است.

سوسن ها

اولین گلی که به عنوان میراث ملی ایرانیان به ثبت رسید، نیلوفر است. وقتی یک فانوس وارونه می شود، شبیه گل می شود. نماد و نشانه معصومیت و پاکی مریم همان چیزی است که نیلوفرها را در دسته گل ها و تاج گل های ترحیم و عزا بسیار حساس می کند.

گلایل

گل هایی هستند که خطی و بلند هستند. پیازچه مناسب ترین راه برای رشد است. گلایل ها می توانند صورتی، سفید، بنفش، زرد و نارنجی باشند و در مراسم تشییع جنازه استفاده می شوند.

گل های داودی

یکی از محبوب ترین گل های زینتی گل داوودی است. حدود 30 نوع دارد که می توان به رشته ای، تکی، خوشه ای، منگوله ای، عنکبوتی و… اشاره کرد که یکی از مهم ترین گل ها گل داوودی است.

مریم

این گل معطر است و طرفدارانی دارد. گل شبیه به تعداد زیاد برگ و نیزه ای شکل با خطوط زرد است، بسیار کاربردی و زیبا است.

صد تومانی

گل ثروت و شرف به دلیل منشأ آن در چین به گل قرنی نیز معروف است. گل سانتروم دارای رنگ های سفید، قرمز، زرد و بنفش است و در گل آرایی و دسته گل محبوبیت دارد.

یاسمن ها

گل یاس گلی معطر است که در سراسر جهان معرفی شده است. گل در برخی گونه ها زرد و در برخی دیگر سفید است.

ادریسی

گل ادریسی یا هورتانسیا به دلیل زیبایی خاصی که دارد در دسته گل یا ماشین عروس مورد استفاده است

لیلیوم

گل لیلیوم که معمولا در مراسم های خاص استفاده می شود دارای رنگ های سفید، صورتی و نارنجی است.

آنتوریوم

گل آنتوریوم گلی بسیار زیبا و تزیینی است که ماندگاری آن حدود 2 تا 3 ماه است و در اواخر بهار رشد می کند و رنگ های سفید و صورتی دارد. در گل آرایی از آنتوریم استفاده می شود. از برگ ها برای تزئین دسته گل استفاده می شود. نگهداری گل آنتوریوم در یک مقاله پوشش داده شده است.

لیسیانتوس

لیسیانتوس

یکی از گل های زینتی محبوب گل لیسیانتوس است. گل های سفید، بنفش، آبی، بنفش و صورتی موجود است.

ژربرا

زرد، نارنجی، سفید، صورتی و قرمز تنها تعدادی از رنگ های گل ژربرا هستند. در مناطق گرمسیری عمر طولانی تری نسبت به فصل بهار و زمستان دارد. گل های مورد استفاده در دسته گل ها ژربرا هستند.

ماگنولیا

یک گل ماگنولیا به شکل ستاره است. در گرما ماندگاری خوبی دارد و بوی مطبوعی دارد.

میخک ها

تنوع گیاهی در گل میخک بسیار زیاد است. تنوع رنگ بالا معنایی دارد. معنای رنگ قرمز تحسین است، در حالی که معنای رنگ صورتی عشق به مادر است. نور خورشید زیاد و آب کم چیزی است که میخک به آن نیاز دارد.

آلسترومریا

زیبایی و تنوع رنگی گل آلسترومریا آن را برای استفاده در دسته گل و سبد گل محبوب کرده است. به سرما حساس است. آلسترومریا اگر در دمای مناسب باشد و انتهای ساقه بریده شود و آب گلدان عوض شود تقریباً 21 روز عمر می کند. در صورت تماس با پوست باعث سوزش می شود

برگ های گیاه آلسترومریا پنجه ای شکل و از گروه گیاهان گلدار هستند. قرمز و سبز دارد. به دلیل اندازه ای که دارد برای گل آرایی و تزیین بسیار مناسب است.

آفتابگردان

گلی با عمر یکساله آفتابگردان است. بزرگ است و می توان از آن در دسته گل استفاده کرد و آن را از سایر گل ها متمایز می کند.

تاج خروس

گل خروس با 60 گونه از گروه گیاهان گلدار است. تنوع رنگ این گل آن را به انتخاب مناسبی برای کارهای تزیینی و گل آرایی با گل های خشک تبدیل کرده است. این گل علاوه بر زیبایی و تزیینی برای رشد مو و ناخن و همچنین کاهش کلسترول مفید است.

برگ های مناسب برای دسته گل

سبز، رنگ طبیعت و امید به معنای آغاز، تازگی و طراوت است که وقتی در کنار گل در دسته گل یا سبد گل و در گل آرایی استفاده شود، زیبایی و طراوت را بیشتر می کند. در اینجا برگ های مورد استفاده در گل آرایی و دسته گل ها مورد بررسی قرار می گیرد.

اکالیپتوس

روی درخت خانواده مردی گل های زرد و سفید دیده می شود. برگ های آن به شکل قلب یا شمشیر با رنگ سبز نسبت به نوع درخت، نوع قلب است که برای طراحی دسته گل و گل آرایی محبوبیت و محبوبیت بیشتری دارد.

ابر نقره ای

برگ از خانواده گیاهان مینایی است. برگ های آن پر از کرک است و دیدن آن زیباست.

آرالیا

برگ های آرالیا پنجه ای شکل و از گروه گیاهان گلدار هستند. قرمز و سبز دارد. به دلیل اندازه ای که دارد برای گل آرایی و تزیین بسیار مناسب است.

انجیری

برای گیاه برگ انجیر دو نوع برگ وجود دارد، یکی سوراخ دار و دیگری بدون آن. در گل آرایی و طراحی دسته گل این گیاه زیبا طرفداران زیادی دارد. اگر در کنار خروس قرار گیرد می توان یک ترکیب بندی بسیار خاص و خاص ایجاد کرد.

پیچک

برگ پیچک برای گل آرایی خوب است.

زیتونی

تاج گل پادشاهان یونان از زمان های قدیم با برگ زیتون تزئین شده است. همراه با گل ها ترکیب زیبایی ایجاد می کند.

عبایی

برگ های عبایی از خانواده مارچوبگان هستند. در طراحی گل آرایی و دسته گل این گیاه بسیار کاربردی و زیبا است زیرا جزو گیاهان آپارتمانی است.

استرلیتزیا

هم از گل و هم برگ استرلیتزیا برای گل آرایی استفاده می شود.

کاج کریسمس یا کاج نوئل

درخت کاج دارای برگ هایی به شکل سوزنی و پر است و همراه با گل هایی مانند گل رز، گل پنبه ای و میخک ترکیبی زیبا و جالب دارد.

سیکاس

سیکاس درختی است کهنسال و دارای برگهای سوزنی شکل با رنگ سبز تیره شبیه درخت خرما است. برای تزیین دسته گل، برگ سیکا مفید است.

آنتوریوم

انواع دسته گل، سبد گل و گل آرایی را می توان با آنتوریوم، گلی که هم گل و هم برگ آن استفاده می شود، درست کرد.

سوالات مکرر کاربران

بهترین برگ ها برای طراحی گل کدامند؟

ابر نقره ای، آرالیا، انجیر، استرلیتزیا، زیتون، آبایا و سیکاس وجود دارد.

علت نامگذاری چلچراغ  برای نوعی سوسن چیست؟

علت نامگذاری گل این است که وقتی زیر و رو می شود شبیه چلچراغ می شود.

بهترین راه برای رشد گل  سوسن چیست؟

پیازچه بهترین راه برای رشد گل گلایل است.

نماد گل صد تومانی چیست؟

گل  ثروت  وافتخار  را گل صدتومانی می گویند و در دسته گل از آن استفاده می کنند.

آخرین توضیحات

انواع گل و برگ های قابل استفاده در دسته گل زیبا! توجه به شرایط زندگی امروزی و زندگی مکانیکی گل ها و گیاهان، روح و جان را نوازش می دهند و همیشه جای خود را در اوج دارند. گل و برگ برای داشتن یک دسته گل و گل آرایی زیبا در این مطلب مناسب است.

دسته گل مجموعه ای از گل و برگ است که به گونه ای هنرمندانه و خلاقانه چیده شده اند. بهتر است دقت لازم را در ترکیب نوع و رنگ آن باهم داشته باشید. اگر مقاله جدیدی در ذهن دارید، لطفا به ما اطلاع دهید تا از آن استفاده کنیم.

5/5 - (21 امتیاز)
سهیل رئوف پناه وب‌سایت
سهیل رئوف پناه (Soheyl Raoufpanah) هستم کارشناس سئو و مدیر وب سایت آموزشی کافه وردپرس. تحصیلم رو در دانشگاه شهید شمسی پور گذروندم و روز به روز در تلاشم تا بتونم چیزهای زیادی رو با کمک دنیای کسب‌وکار اینترنتی به دست بیارم. من رو همیشه در تلاش می‌بینید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین