گل‌آرایی مراسم ازدواج و عروسی با ۱۱ ایده جذاب

گل‌آرایی مراسم ازدواج و عروسی با ۱۱ ایده جذاب

گل‌آرایی مراسم ازدواج و عروسی نیاز به یک سری ایده‌های خاص دارد. گل در هر کجا که استفاده شود زیبایی و طراوت ایجاد می‌کند. درگذشته از گل برای مناسبت‌های مختلف مانند طراحی محل کار و زندگی، عیادت از بیماران، ابراز محبت و هدیه‌دادن به افرادی که دوستشان داریم، احترام به مردم، جشن‌ها، اعیاد، مکان‌ها و مجالس مذهبی و گل آرایی برای افراد استفاده می‌شده است. تشییع‌جنازه. از مراسم عقد برای خیلی چیزها استفاده شده است.

در ادامه این مقاله با آکادمی والا دیزاین همراه باشید تا مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

محتوا پنهان

ایده‌های خاص برای گل‌آرایی مراسم ازدواج و عروسی

ایده‌های خاص برای گل‌آرایی مراسم ازدواج و عروسی

ایده‌های خاص برای گل‌آرایی مراسم ازدواج و عروسی

امروزه ایده‌های زیباتر و هنرمندانه‌تری در گل‌آرایی وجود دارد. اصول مهمی که در آموزش و اجرای این هنر بسیار گسترده و گل‌آرایی مجالس عروسی وجود دارد، آشنایی و حرفه‌ای شدن در شناخت رنگ‌ها، هارمونی، ترکیب آن‌ها با هم و زیبایی و سلیقه طراح گل است. زیبایی و جذابیت گل‌ها و برگ‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که جذابیت آن‌ها را بیشتر کند.

برای حفظ تناسب و زیبایی باید به سه اصل توجه کنید.

مرکز کار

ترکیب برگ‌ها و گل‌ها.

برگ و گل یکی هستند.

مرکز کار به این معنی است که باید دقت کافی داشته باشید که گل‌های بزرگ‌تر و زیباتر را همیشه وسط کار قرار دهید و کاملاً در معرض کار قرار دهید و همچنین گل‌ها و برگ‌هایی که در کنار هم قرار می‌گیرند مشابه، چشم‌نواز و زیبا باشند.

برگ‌ها و گل‌های کنار گل ظریف باید نازک و ظریف باشند.

وقتی صحبت از شکل گل‌ها به میان می‌آید، گل‌های گرد و خطی به معنای آن هستند. گل‌های گرد آن گل رز، داوودی و میخک است. گل‌های خطی شامل مریم و گلایل است.

مناسبت‌ها و مراسم‌هایی وجود دارد که گل جزء جدانشدنی آن است و زیبایی گل‌ها همیشه زینتی بوده است، مانند مراسم عروسی که از خواستگاری تا تنظیم جهیزیه از گل استفاده می‌شود.

نکته: درباره گل‌آرایی هتل و رستوران حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

موارد استفاده از گل‌آرایی در مراسم ازدواج

موارد استفاده از گل‌آرایی در مراسم ازدواج

موارد استفاده از گل‌آرایی در مراسم ازدواج

1. گل‌آرایی مراسم خواستگاری

خیلی مهم است که جلسهٔ مهم و جدی خواستگاری از سمت هر دو خانواده زیبا و شیک و با احترام برگزار شود. چرا که کوچک‌ترین تزئینات هم مهم است و عروس و داماد نباید از گل و گل‌آرایی مراسم ازدواج ازجمله خواستگاری غافل شوند. قراردادن گل در کنار سینی چای ایدهٔ خاص و جذابی است و یا میز جلوی مهمانان از سبد و یا یک گلدان زیبا با گل‌های طبیعی استفاده کنید.

و همچنین دسته‌گل خواستگاری که خانوادهٔ داماد برای جلسهٔ مهم خواستگاری یک سبد یا دستهٔ گل خیلی شیک و باشکوه با ترکیب رنگی مناسب انتخاب کنند.

نکته: درباره گل‌آرایی مجالس ختم و سوگواری حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

2. استفاده از دستبند و یا حلقهٔ سر گل‌آرایی مراسم ازدواج و عقد

در مجالس عقد و عروسی عروس‌ها می‌توانند از دستبندهای گل تزئین شده با گل‌های طبیعی یا مصنوعی استفاده کنند و از آن جذاب‌تر اینکه این دستبند گل را می‌توان با گل یقه کت داماد ست کرد و همه چیز را بسیار جذاب کرد. این اکسسوری‌های فانتزی با گل‌آرایی زیبایی خاصی ایجاد می‌کنند؛ زیرا دست‌ها در مراسم و عکس‌ها اهمیت دارند.

اگر دوستان و افراد نزدیک خود را به‌عنوان ساقدوش دعوت می‌کنید، می‌توانید دستبند گل را با آن‌ها ست کنید. اگر می‌خواهید این اکسسوری‌ها و کادوهای گل‌آرایی را برای مراسم عروسی نگه دارید، از گل‌های مصنوعی ظریف و درجه یک استفاده کنید.

3. دسته‌گل عروس برای عروسی

دسته‌گل یکی از مهم‌ترین بخش‌های استایل عروس است. مدل‌های مختلف زیادی وجود دارد. می‌توان از دسته‌گل توپی، ساده یا آبشاری استفاده کرد. پرنسس دایانا اولین کسی بود که دسته‌گل آبشاری را پوشید.

نکته: درباره تزیین ماشین عروس حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

4. دیزاین سفره عقد با گل‌آرایی

ظروف عروسی را می‌توان به روش‌های مختلف از ساده گرفته تا مجلل استفاده کرد و در کنار گل از آن استفاده کرد. هر قسمت از آن را می‌توان با گل‌آرایی اجرا کرد.

5. دیزاین خرید و هدایا با گل‌آرایی در مراسم ازدواج و عروسی

هدایای خریداری شده عروس و داماد که برای سفره عقد و در کنار جهیزیه قرار می‌گیرد باید بسیار شیک و باظرافت تزیین شود و چه‌بهتر که این کادوها بسته‌بندی و با گل تزیین شوند؟ زیبایی انگشتر یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در خرید حلقه برای عروس و داماد باید به آن توجه کرد. طراحی و گل‌آرایی به زیبایی آن می‌افزاید.

6. دیزاین میز نامزدی و بله برون با گل‌آرایی

دیزاین میز نامزدی و یا بله برون بسیار مهم است و اصلاً نباید استفاده از گل و گل‌آرایی فراموش شود. هدایای بله برون و عقد با تزئینات گل‌های تازه و طبیعی بسیار باشکوه‌تر و چشم‌نوازتر و جذاب‌تر خواهد بود.

7.گل‌آرایی مراسم حنابندان

مراسم حنابندان که معمولاً شب قبل از عروسی است و آداب‌ورسوم خاص خود را دارد، یکی از سنت‌های قدیمی مراسم ازدواج برخی از مردم در برخی کشورها و شهرها است. طراحی ظرف مهم است. با طراحی و چیدمان گل در ظرف حنا زیبایی خاص، جذاب و چشم نوازی ایجاد کنید.

نکته: درباره تزیین جشن‌های خصوصی حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

8. عکاسی با دیزاین گل‌آرایی

مهم‌ترین بخش زندگی یک فرد مراسم عروسی اوست. عروس و داماد برای خوب شدن مراسم خود هزینه زیادی می‌کنند و روی این موضوع بسیار حساس هستند. آن‌ها می‌خواهند تمام خاطرات خود را ثبت کنند. زیبایی عکس‌ها با استفاده از گل‌آرایی در آتلیه و باغ‌ها بیشتر می‌شود.

9. ماشین عروس مراسم ازدواج و عروسی

یکی از مهم‌ترین کارهای گذشته گل‌آرایی ماشین عروس بود. باگذشت زمان تغییرات زیادی در طراحی ماشین عروس وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله 3 روش جذاب تزیین ماشین عروس را مطالعه کنید.

نکته: درباره گل‌آرایی دسته‌گل حتما آموزش مورد نظر را مشاهده کنید.

10. دیزاین مسیر ورودی عروس و داماد در باغ و تالار با اجرای گل‌آرایی مراسم ازدواج و عروسی

هنگام انتخاب مکان عروسی، عروس و داماد به ورودی و زیبایی آن نگاه می‌کنند. گل‌آرایی را می‌توان به روش‌های مختلفی از جمله پاپیون یا پوشش روی زمین انجام داد.

11. جایگاه عروس و داماد و مهمانان در مراسم‌های ازدواج و عروسی:

تصویر عروس و داماد در تالار چیزی است که مهمانان در مورد عروسی به یاد می‌آورند. گل‌آرایی یک گزینه مهم است و مکان را باشکوه‌تر می‌کند؛ زیرا باید بسیار زیبا و جذاب باشد.

استفاده از طاق گل ایده خوبی است.

باغ وارونه یک ایده عالی است. باغچه وارونه یعنی چیدمان سقف با گل‌آرایی جلوه و شکوه زیادی خواهد داشت.

گل‌آرایی تمام سفید برای گل‌آرایی عروس ظاهری خاص و شیک دارد.

یک میز با گل است. میز پذیرایی به دلیل استفاده از گل روی دستمال، زیباتر شده است.

ایده تزیین کیک عروسی با گل بسیار خاص است. حرف اول اسم عروس و داماد را در مراسم با جعبه گل آویزان کنید.

ما در دوره آموزش گل آرایی به موضوع گل آرایی مراسم ازدواج به طور کامل پرداختیم که چگونه می‌توانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

سؤالات متداول

اکسسوری‌های مناسب برای استفاده در مراسم عقد و ازدواج چیست؟

دسته‌گل عروس، دستبند تزیین شده با گل، هدبند تزئین شده با گل، هدایای کوچک تزیین شده با گل که به‌عنوان یادگاری به مهمانان داده می‌شود، تزیین خودکار و کتاب عقد و……

چه قسمت‌هایی در محل برگزاری مراسم ازدواج می‌توان با گل‌آرایی دیزاین کرد؟

در ورودی، مسیر ورود عروس و داماد، سقف قسمت جایگاه و روی میز جلوی عروس و داماد، استفاده از طاق گل در قسمت‌های ورودی و جایگاه عروس و داماد، روی میزهای پذیرایی مهمانان، استفاده از گل روی دستمال‌سفره میز پذیرایی، استفاده از باکس گل اول حرف اسم عروس و داماد و مواردی دیگر…

در سالن عروسی بهتر است کدام قسمت‌ها را با گل‌آرایی دیزاین کنیم؟

قسمت ورودی سالن عروسی و جایگاه عروس و داماد را می‌توان با گل‌آرایی دیزاین کرد

و درنهایت

ایده‌های خاص برای گل‌آرایی مراسم ازدواج و عروسی! بهترین گزینه برای طراحی مجالس مختلف وجود گل و گل‌آرایی است. علاوه بر مطالب و ایده‌های ذکر شده، ایده‌های بسیار متنوع دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید با ما در میان بگذارید و یا آن را برای سایر افراد ارسال کنید.

در آخر توصیه می‌کنم حتما اینستاگرام والا دیزاین را دنبال کنید.

ویدیو دسته گل ساقدوش

5/5 - (35 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین