گل‌آرایی عروسی + نکات مهم، ویژگی و مزایا آن

گل‌آرایی عروسی + نکات مهم، ویژگی و مزایا آن

نکات مهم و ریزودرشت گل‌آرایی عروسی! عناصر زنده به دلیل اهمیت گل‌آرایی در دکوراسیون مجالس عروسی گنجانده شده است. مهم‌ترین اصل در این مورد، سازگاری این طرح با عناصر دیگری مانند نورپردازی، اندازه فضا، سلیقه عروس و داماد و تنوع گل‌ها است.

در ادامه این مقاله همراه آکادمی والا دیزاین باشید تا به یک بخش دیگر از آموزش گل‌آرایی بپردازیم.

نکات مهم و ریزودرشت گل‌آرایی عروسی

نکات مهم و ریزودرشت گل‌آرایی عروسی

نکات مهم و ریزودرشت گل‌آرایی عروسی

ویژگی‌های گل‌آرایی عروسی و استفاده از آن در مکان‌های مختلف مانند میز مراسم، تاج عروس، دسته‌گل عروس، دستبند عروس و ماشین عروس در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. 

یکی از نکات بسیار مهمی که باعث می‌شود مراسم عروسی به یک مراسم باشکوه، مجلل و رمانتیک تبدیل شود، گل‌آرایی مراسم عروسیست. گل‌ها همیشه بهترین راه برای انتقال حس و حال خوب و همچنین تزیین و زیبایی مراسم است.

گل‌آرایی مراسم عروسی یکی از جنبه‌های بسیار مهم و زیبای این رویداد است. گل‌ها به عنوان عنصر تزئینی اصلی در مراسم عروسی مورد استفاده قرار می‌گیرند و باعث افزایش جذابیت و شکوه محفل عروس و داماد می‌شوند. گل‌ها با طرح‌ها، رنگ‌ها و بوی خود، فضایی رمانتیک و شاداب را به مراسم عروسی می‌بخشند.

وقتی به گل آرایی مراسم عروسی فکر می‌کنیم، معمولاً به چند بخش مهم تقسیم می‌شود:

۱. تزیین سن: سن عروسی، جایی است که عروس و داماد جلوی دید میهمانان حضور می‌یابند. این قسمت از مراسم می‌تواند با استفاده از تاج گل، گلدان‌های بزرگ یا پشت پرده‌هایی که با گل‌ها تزیین شده‌اند، زیبایی و جذابیت بیشتری پیدا کند.

۲. تزیین میز عقد: میز عقد نقطه محوری مراسم عروسی است. گل‌های تازه در قسمت میانی میز، روی آن قرار می‌گیرند و به آن شکلی افسانه‌ای و شیک می‌بخشند. همچنین، می‌توان گلدان‌ها و ستون‌های گل دور میز عقد قرار داد تا فضایی بیشتر و باشکوه‌تر به مراسم ببخشند.

۳. تزیین میز پذیرایی: میز پذیرایی یکی از قسمت‌های مهم مراسم عروسی است. استفاده از گل‌های تازه بر روی میز پذیرایی، فضای آن را زیبا و دلنشین می‌کند. می‌توان از گلدان‌ها، شمع‌های گلدار و تاج‌های گل برای تزیین میز استفاده کرد.

نکات مهم برای گل‌آرایی مراسم عروسی که باید آن‌ها را رعایت کنیم:

 • در انتخاب گل‌ها برای عروسی، توجه کنید که از گل‌هایی با پایه کوتاه یا متوسط استفاده کنید تا دید مهمان‌ها را مانع نشود.
 • بهتر است در گل‌آرایی مراسم عروسی، از مجموعه‌ی رنگ‌های مختلف استفاده کنید و از استفاده از یک رنگ تنها پرهیز کنید.
 • می‌توانید در گل‌آرایی از گل‌های ارزان هم استفاده کنید و نیازی به اصراف بیش از حد نیست.
 • از گل‌های معطر در گل‌آرایی عروسی خود استفاده نکنید، زیرا ممکن است حساسیت برخی از مهمانان را برانگیزد.
 • می‌توانید از ظروف چینی، شیشه‌های قدیمی، قوطی‌های فلزی و دیگر وسایل جالب برای تزیین گل استفاده کنید.
 • اگر دوست دارید به روش‌های سنتی تزیین کنید، می‌توانید از قطعه تزیینی مرکزی با ارتفاع بلند و گل‌ها و شمع‌های بلند استفاده کنید.
 • در هنگام انتخاب گل‌ها، به راحتی دید مهمانان پشت میز نیز توجه کنید تا جلوی دیدشان گرفته نشود.
 • ارکیده‌ها گزینه‌ی خوبی برای تزیین ساده ولی تأثیرگذار می‌باشند.
 • می‌توانید از گل‌های رز و ادریسی برای تزئین میز میهمانان استفاده کنید.

این ایده‌ها و نکات می‌توانند به عروس و داماد در انتخاب گل‌ها و تزیینات برای مراسم عروسی کمک کننده باشند. البته، همچنان مهم است که سلیقه و سبک شخصی خود را نیز در نظر بگیرید و از طراح گل خود راهنمایی بگیرید تا نتیجه‌ای هماهنگ و زیبا به دست آورید.

مهم‌ترین ویژگی‌های گل‌آرایی مراسم عروسی 

سبک مراسم عروسی یکی از مهم‌ترین عوامل است. اگر این موضوع با عناصر دیگر هماهنگی داشته باشد و کاری یکدست و هماهنگ را نشان دهد می‌توان آن را به زیباترین شکل اجرا کرد.

در سبک روستیک که پر از عناصر زنده و محبوب زوج‌های جوان است، سادگی مهم‌ترین اصل است و استفاده از چوب و برگ طبیعی بسیار رایج است. 

برای افزایش خلاقیت و ابتکار در گل آرایی، می‌توانید با ترکیب رنگ‌ها و انتخاب گل‌های مناسب، طرح‌ها و الگوهای دیگری نیز ایجاد کنید. همچنین، می‌توانید از انواع متنوعی از گل‌ها، مانند گل‌های فصلی، برگ‌های متنوع، یا گل‌های خشک استفاده کنید تا گل آرایی شما متنوع‌تر شود.

به علاوه، می‌توانید از اجسام دیگری همچون آینه‌ها، شمع‌ها، سنگ‌ها و مدارا با نور استفاده کنید تا جلوه‌ی بصری بیشتری به گل آرایی ببخشید. همچنین، لحاظ کنید که محل قرارگیری گل‌ها و اجسام دیگر نسبت به فضای مراسم و دکوراسیون کلی سالن متناسب باشد.

در کل، با خلاقیت و طراحی دقیق می‌توانید گل آرایی مراسم عروسی را به یک سطح جدید از زیبایی و شگفتی برسانید.

تزئین میز میزبان و جایگاه عروس داماد 

جای عروس و داماد باید بلند باشد تا گل‌آرایی برجسته شود. برای تزیین میز میزبان باید به هماهنگی بقیه رنگ‌های روی میز و فضا و فرم مهمانی توجه کنید. برای طراحی میز مهمان معمولاً دسته‌گل‌های کروی مطلوب است و پایه گل‌های این گل‌آرایی نباید زیاد بلند باشد.

می‌توانید از تزیینات بادکنک عروسی در دکورهای مدرن‌تری استفاده کنید. 

گل‌آرایی ورودی مراسم 

معمولاً از سازه‌های مختلفی برای جلب‌توجه بیشتر به ورودی مراسم استفاده می‌شود؛ زیرا اولین جایی است که توجه هر مهمان را به خود جلب می‌کند. این سازه‌ها معمولاً مقاوم هستند؛ زیرا برای مدت طولانی در هوای آزاد مورداستفاده قرار می‌گیرند. در گل‌آرایی می‌توان از گل‌های طبیعی و گل‌های مصنوعی استفاده کرد.

در ادامه، چندین راه برای جلوه دادن مراسم و خوش آمد گویی به مهمانان را بررسی خواهیم کرد:

 1. استفاده از فرد با لباسی خاص: می‌توانید یک نفر با لباسی خاص و تماشایی در نقش میزبان برای خوش آمد گویی به مهمانان قرار دهید. این شخص می‌تواند برای راهنمایی مهمانان، پذیرایی از آن‌ها و تشریفات اولیه مراسم مورد استفاده قرار گیرد.
 2. استفاده از تابلو با جمله خاص: یک تابلو با جمله‌ای خاص و الهام‌بخش را در نزدیکی ورودی مهمانان قرار دهید. این تابلو می‌تواند شعار مراسم، پیامی از جانب عروس و داماد یا هر نوع اظهارنظری باشد که به مهمانان احساس خوش آمد گویی کند.
 3. گل آرایی بی‌نظیر: استفاده از گل‌های خاص و تنوع آن‌ها در دکوراسیون مراسم، به عنوان مثال در بناها، تورها و سقف، جلوه‌ای منحصر به فرد و مجلل را به باغ عروسی می‌بخشد. می‌توانید از رنگ‌ها و طرح‌های مناسب با تم مراسم استفاده کنید تا هماهنگی و هموارگی در دکوراسیون ایجاد شود.
 4. دکورهای جذاب: استفاده از دکورهای جالب و جذاب می‌تواند به باغ عروسی شخصیت و جذابیت بیشتری ببخشد. مثلاً قرار دادن گرامافون و وسایل آنتیک، برقراری یک نقطه تماشا در گوشه‌های باغ یا قرار دادن مبلمان راحت در کنارهای باغ می‌تواند جشن را باشکوه‌تر و جالب‌تر کرد.

گل‌آرایی دسته‌گل عروس 

گل‌آرایی دسته‌گل عروس 

گل‌آرایی دسته‌گل عروس

دسته‌گل عروس بسته به سبک و تم عروسی یکی از مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین گل‌آرایی‌هاست. دسته‌گل و دسته‌گل‌های مصنوعی با گل‌های خشک مقرون‌به‌صرفه هستند و در عروسی‌ها و مراسم رسمی که مدت‌زمان بیشتری دارند، ماندگاری بیشتری دارند.

انواع دسته‌گل عروس را می‌توانید در مقاله‌ای در این وب‌سایت مشاهده کنید. 

با توجه به توضیحات ما در مورد انتخاب دسته گل عروس و گل آرایی، می توانم به شما چند نکته بدهم:

 1. برای انتخاب دسته گل عروس، تصویری از لباس ساقدوش ها و عکسی از لباس عروس خود را در نظر بگیرید. با توجه به پارچه و طرح لباس، می توانید دسته گلی انتخاب کنید که با آنها هماهنگی داشته باشد. همچنین، توجه کنید که اندام شما و سایز دسته گل نیز با هم تناسب داشته باشند.
 2. بسته به جایی که عروسی برگزار خواهد شد (باغ عروسی یا تالار عروسی)، نحوه ی گل آرایی متفاوت خواهد بود. در باغ عروسی، می توانید از گل های کمتر استفاده کنید تا با درختان و طبیعت محیط هماهنگ شود. در تالار عروسی، می توانید از گل آرایی بیشتری استفاده کنید تا محیط را بازتر و شیک تر نمایش دهید.
 3. هنگام انتخاب گل ها، رنگ آنها را با سالن یا باغ عروسی هماهنگ کنید. می توانید از رنگهایی که در دکوراسیون محیط استفاده می شود، الهام بگیرید.
 4. توجه کنید که گل های سنگین یا بو دار ممکن است برای شما و مهمانان ناراحت کننده باشند. بنابراین، بهتر است از گل هایی که عطر زیادی دارند یا بسیار سنگین هستند، استفاده نکنید.
 5. در نهایت، اگر به دنبال گل آرایی مهمان ها یا ماشین عروس هستید، به کسانی با مهارت در این زمینه نیاز دارید. می توانید از تجربه و سابقه آنها در این زمینه استفاده کنید و در صورت امکان، نمونه کارهای قبلی آنها را ببینید تا مطمئن شوید برای شما مناسب است.

دیزاین تاج و دستبند عروس 

طرح تاج و دستبند عروس به‌تازگی با گل‌آرایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

اولین نکته‌ای که در مورد تاج عروس می‌توان به آن اشاره کرد، پایه و محل کار است که خیلی‌ها برای این کار از سیم و شاخه‌های ضخیم استفاده می‌کنند. استفاده از بخش. بهترین روشی که کار را منظم جلوه می‌دهد حتی تلفن است. 

در صورت استفاده از برگ در زیر کار، جذابیت تاج دوچندان می‌شود. برگ و گل به‌کاررفته در تاج و دستبند باید بسیار کوچک و مینیاتوری باشد. گل رز مینیاتوری، عروس هلندی و غیره. 

دستبند هم همان پایه تاج را دارد، بنابراین بعد از تاج نوبت به آن می‌رسد. می‌توانیم هم از سیم و هم از شاخه استفاده کنیم. اگر می‌خواهید راحت‌تر باشید، باید آنها را با ابریشم جایگزین کنید.

آموزش تشریفات گل آرایی رو چندین بار در خصوصش صحبت کردیم.

همه چیز در مورد ماشین عروس

همه چیز در مورد ماشین عروس

همه چیز در مورد ماشین عروس

این قسمت از مقاله بی شک یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های گل‌آرایی برای شما جالب خواهد بود.

درگذشته تنوع زیادی در گل‌آرایی ماشین و نوع گل وجود نداشت، رایج‌ترین تزیین آن استفاده از نیلوفرهای رنگی و گل‌های داوودی بود، اما امروزه با تنوع زیاد در طرح‌ها و مدل‌های ماشین، دست همگان برای دیزاین باز است.

کار سخت گل‌آرایی عروسی و نحوه چسباندن اسفنج روی ماشین با تزیین اشتباه ماشین از بین می‌رود. هر چه فضا بیشتر باشد، چیدمان بهتر خواهد بود. در گل‌آرایی مدرن ماشین عروس از حجم‌های ترکیبی، رنگی و نامتقارن زیادی استفاده شده است. هنگام تزیین ماشین خود باید از دورنگ سردوگرم استفاده کنید.

سؤالات متداول 

برای گل‌آرایی مراسم عروسی باید به چه نکاتی توجه کرد؟ 

مهم‌ترین نکات برای گل‌آرایی این مراسم مهم فضا، بودجه، فصل و سبک مراسم است.  در این مقاله نکات بیشتری دررابطه‌با این موضوع عنوان شده است. 

بهترین گل برای مراسم عروسی چه گل‌هایی هستند؟ 

برخی از گل‌ها مانند گل رز و آنتوریوم بوی مطبوعی دارند و ماندگاری بیشتری دارند. 

مهم‌ترین نکته در مورد گل‌آرایی ماشین عروس چیست؟ 

تضاد رنگ ماشین با رنگ گل‌ها بهترین جلوه را به این گل‌آرایی می‌دهد، علاوه بر این که مدل ماشین در این گل‌آرایی بسیار مهم است. 

سخن آخر 

نکات مهم و ریزودرشت گل‌آرایی عروسی! در مقاله‌های قبل در مورد گل‌آرایی مراسم و تشریفات و آموزش انواع دسته‌گل عروس صحبت کردیم، در این مقاله سعی کردیم به تمام نکاتی که برای یک گل‌آرایی عروسی تمام‌عیار حائز اهمیت است بپردازیم. حتماً تجربیات و نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

در آخر توصیه می‌کنم حتما اینستاگرام والا دیزاین را دنبال کنید.

4.9/5 - (40 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین