معرفی گل نسرین یا آماریلیس چیست؟

معرفی گل نسرین یا آماریلیس چیست؟

معرفی گل نسرین یا آماریلیس می‌تواند به شما کمک کند تا بیشتر درباره گل آمارلیس یا نسرین اطلاعات داشته باشید. سلام به همهٔ دوستان گل دوست. در وبلاگ آکادمی والا دیزاین این بار با شناخت یکی دیگر از جلوه‌های زیبای خداوندی، گل آماریلیس در خدمت شما هستیم. گل نسرین، یکی از محبوب‌ترین گل‌های زینتی و آپارتمانی است که در رنگ‌بندی متنوعی عرضه می‌شود. در ادامه می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که گل نسرین نماد چیست. با ما همراه باشید.

معرفی گل نسرین یا آماریلیس چیست؟

معرفی گل نسرین یا آماریلیس چیست؟

معرفی گل نسرین یا آماریلیس چیست؟

به نظر شما گل آماریلیس نماد چیست؟ روش کاشت گل آماریلیس یا نسرین چگونه است؟ این گل به دلیل زیبایی و شکوفایی طولانی‌مدت در فضای باز نیز کاشته می‌شود. در ادامه، باتوجه‌به علاقه‌مندی شما به گل آماریلیس، راهنمایی‌هایی جهت نگهداری و کاشت این گل زیبا را برایتان آماده کرده‌ایم.

خانواده نرگس شامل این گیاه است که در مناطق گرمسیری و آمریکای جنوبی یافت می‌شود. این گیاه دارای گل‌هایی شبیه به شیپور است.

گلدهی آن معمولاً از اواخر اسفند است و حدود 7 تا 10 هفته طول می‌کشد. با قطع قسمت سر ساقه‌های آن شرایط برای گلدهی مجدد فراهم می‌شود.

نماد گل نسرین

الان که می‌دانید معنی گل نسرین چیست یا معني نسرين گل نسرین نماد چیست باید بدانید هر گلی زبانی دارد. مفهوم و نماد هر رنگ از گل نسرین یا آماریلیس را به زبان خودش توضیح خواهیم داد. در ادامه به انواع گل نسرین خواهیم پرداخت.

نماد آماریلیس یا نسرین قرمز

گل نسرین گل‌سرخی است و نماد عشق و محبت و احساسات قوی است. در واقع گل نسرین قرمز یکی از زیباترین گل‌هایی است که وجود دارد. گل آماریلیس قرمز احساسات قوی را بیان می‌کند.

نماد آماریلیس نارنجی

یکی از رنگ‌های روشن که حال و هوا را بهتر می‌کند، گل نسرین به رنگ نارنجی است. گل آماریلیس نارنجی نماد سلامتی و شادی است. همچنین گل آماریلیس نارنجی یکی دیگر از گل‌های زیبا است.

نماد آماریلیس یا نسرین سفید

همه گل‌هایی که رنگ سفید دارند به معنی و مفهوم پاکی اشاره دارند همان چیزی است که این گل را به یک هدیه خوب برای خانم‌ها تبدیل می‌کند. گل نسرین سفید نماد پاکی است.

نماد آماریلیس صورتی

نماد عشق و مهر و محبت آماریلیس صورتی است و گل نسرین صورتی را می‌توان نماد عشق و محبت دانست. از گل‌های صورتی می‌توان برای نشان‌دادن محبت به هر کسی استفاده کرد. نسرین گل صورتی یکی دیگر از زیباترین گل‌ها محسوب می‌شود.

درباره نگهداری گل نسرین بیشتر بدانید

برای حفظ سلامتی باید نیازهای گل آماریلیس رعایت شود.

خاک مناسب برای کاشت آماریلیس

خاک غنی با زهکشی مناسب چیزی است که گل آماریلیس به آن نیاز دارد. ترکیب ایده‌آل ترکیبی از خاک لومی، خاک‌برگ، کود حیوانی پوسیده و مقدار کمی شن، ماسه است. بهتر است پیاز را بلافاصله از یکدیگر بکارید.

میزان آبیاری کافی

پس از بیرون آمدن برگ‌ها، مقداری آب به آن بدهید. آبیاری دو بار در هفته کافی است. آبیاری نباید در حدی باشد که در زیر گلدان جمع شود.

گل برای رشد در باغچه به خاک مرطوب نیاز دارد. تا زمانی که خشک نشده نیازی به آبیاری ندارد.

مناسب‌ترین دما برای گل نسرین

در پاییز می‌توان گل‌های آماریلیس را کاشت و در داخل خانه نگهداری کرد. مناسب‌ترین دما برای سلامت گل نسرین حدود ۲۱ درجه است. بعد از دوره گلدهی اگر دمایی بین 15 تا 18 درجه دارید می‌توانید دوره گلدهی را تمدید کنید و دقت کنید که دما نباید کمتر از 13 درجه باشد.

نور کافی

گل نسرین به نور زیاد و نور غیرمستقیم نیاز دارد. پنجره جنوبی بهترین مکان برای نگهداری آن است.

پیاز آن برای رشد خوب به نور مستقیم و کافی خورشید، گرما و رطوبت نیاز دارد. بهتر است در فضای بیرونی نور صبحگاهی را دریافت کند و هنگام ظهر در سایه باشد.

ماندن طولانی گیاه در سایه گل نمی‌دهد که قابل‌توجه است.

افزایش و تکثیر گل نسرین

افزایش و تکثیر گل نسرین

افزایش و تکثیر گل نسرین

برای رشد این گل می‌توان از دو روش کاشت پیاز و بذر استفاده کرد. دسته گل نسرین نیاز به رشد و نگهداری ویژه دارد.

کاشت بذر نسرین

اگر قصد تکثیر از طریق کاشت بذر را دارید، بالغ‌شدن و گلدهی بذر جدید 3 سال طول می‌کشد.

در روش کاشت بذر باید بذرهای تازه را به مدت 12 ساعت در آب قرار داد و سپس در کمپوستی که زهکشی شده است کاشت. شما باید از بذر کاشته شده در دمایی حدود ۲۱ درجه مراقبت کنید.

پس از گذشت حدود 5 تا 6 هفته پس از ریشه‌زایی، بهتر است به گیاه کود داده شود، برای هر جوانه یک گلدان کوچک در نظر بگیرید؛ اما بعد از رشد ریشه گلدان را تعویض نماید. معمولاً جوانه‌ها بعد از حدود 3 تا 4 سال بالغ می‌شوند و گل می‌دهند.

کاشت پیاز

پیازهای بزرگ‌تر گل‌های بیشتری دارند. گلدهی در روش کاشت پیاز حدود 2 سال طول می‌کشد. اگر می‌خواهید از این روش استفاده کنید، باید پیازهایی که در کنار گیاه مادر رشد می‌کنند را از پیاز اصلی جدا کنید.

گلدهی در گل آماریلیس

گلدهی در گل آماریلیس

گلدهی در گل آماریلیس

پیازها معمولاً در عرض 7 تا 10 هفته گل می‌دهند. در زمستان، دوره گلدهی طولانی‌تر است. بهترین زمان برای تهیه طرح کاشت در ماه‌های اکتبر تا مارس یا همان مهر تا اسفند است.

چرا آماریلیس گل نمیدهد

گل آماریلیس، معروف به گل نسرین، با شکوه و زیبایی خیره‌کننده‌اش، میتواند هر فضایی را به یک باغ رویایی تبدیل کند. اما گاهی اوقات، این گل خوش‌عطر و رنگ، به دلایلی گل نمیدهد. بیایید نگاهی بیندازیم به چند عامل کلیدی که میتوانند مانع از شکوفایی آن شوند.

 1. نور کافی

گل آماریلیس برای شکوفایی به نور زیاد نیاز دارد. اگر گیاه در جایی قرار دارد که نور کمی به آن میرسد، ممکن است نتواند انرژی لازم برای تولید گل‌ها را جمعآوری کند. نور مستقیم خورشید، به ویژه در صبح‌ها، میتواند به گیاه کمک کند تا سلامتی و شکوفایی بهتری داشته باشد.

 1. دمای محیط

همانطور که گفته شد، دمای ایده‌آل برای گلدهی آماریلیس حدود ۲۱ درجه سانتیگراد است. دماهای بسیار بالا یا پایین میتوانند به گیاه استرس وارد کنند و مانع از گلدهی شوند. محیطی با دمای ثابت و مناسب برای رشد بهتر گل ضروری است.

 1. آبیاری مناسب

آبیاری باید به گونه‌ای باشد که خاک همیشه مرطوب نگه داشته شود، اما آبیاری بیش از حد میتواند به پوسیدگی ریشه‌ها منجر شود. آبیاری باید متناسب با نیازهای گیاه و شرایط محیطی انجام شود.

 1. خاک مناسب

خاکی که برای آماریلیس استفاده میشود باید غنی از مواد مغذی و دارای زهکشی خوب باشد. خاک‌های سنگین و خیس میتوانند مانع از رشد سالم ریشه‌ها شوند و به گلدهی آسیب برسانند.

 1. تغذیه گیاه

کوددهی منظم با کودهای حاوی پتاسیم و فسفر میتواند به تحریک گلدهی کمک کند. کمبود مواد مغذی میتواند علت عدم گلدهی باشد، بنابراین تغذیه مناسب برای سلامتی گیاه ضروری است.

با در نظر گرفتن این نکات، میتوانید به گل آماریلیس خود کمک کنید تا به بهترین شکل ممکن شکوفا شود. صبر و مراقبت مداوم، کلید پرورش این گل‌های زیبا هستند. با مراقبت صحیح، آماریلیس شما به زودی با شکوفه‌های دل‌انگیزش، خانه‌تان را زینت خواهد داد.

برای گل آماریلیس بیماری‌ها و آفاتی وجود دارد.

کنه تارعنکبوتی برای این گیاه مشکل‌ساز است. اگر گل نسرین در تابستان در بیرون از خانه نگهداری شوند، حلزون‌ها می‌توانند باعث آسیب‌دیدن آن‌ها شوند.

نکته: از گل نسرین می‌توانید در آموزش گل آرایی رایگان هم استفاده کنید.

سخن پایانی

ما در اینجا به معرفی گل نسرین یا آماریلیس پرداختیم. یکی از گل‌های خاصی که می‌توان در داخل و خارج از خانه نگهداری کرد، گل آماریلیس است. نماد و معنی و مفهوم هر رنگ از این گل را در مطالب بالا ذکر شده است و همچنین روش‌های مراقبت از این گل نیز در این مقاله توضیح داده شده‌اند.

قدردانی می‌کنیم که شما صفحات ما را مطالعه می‌کنید. اگر سؤالی در مورد این گل دارید در قسمت نظرات از کارشناسان ما بپرسید.

در آخر توصیه می‌کنم حتما اینستاگرام والا دیزاین را دنبال کنید.

دانلود PDF معرفی گل نسرین

سؤالات مکرر

برای پرورش گل نسرین از چه روش‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

ازطریق دو روش کاشت پیاز و بذر است. این 2 روش را در این مقاله به طور کامل توضیح داده‌ایم.

دمای مطلوب برای این گل چقدر است؟

بهترین و مناسب‌ترین دما برای گل نسرین بعد از دوره گلدهی حدود 15 تا 18 درجه سانتیگراد است.

متداول‌ترین آفات برای آماریلیس ها چیست؟

کنه تارعنکبوتی و حلزون‌ها آفت‌های مهم فصل تابستان هستند. اگر به‌گونه‌ای که در این مقاله گفته شد از این گیاه مراقبت کنید، آفت نمی‌گیرد و مشکلی برای آن پیش نمی‌آید.

4.8/5 - (56 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

‫2 نظر

 • حامد اکبری گفت:

  گل نسرین به نظر من یک گل دوست داشتنی هست که من خودم خیلی این گل رو دوست دارم. به نظر من یک گل دوست داشتنی و خاص هست. البته که گل نسرین رو یکی از دوستانم به من معرفی کرد که خیلی هم من استقبال کردم. من خودم این گل رو در باغچه خونمون به روشی که گفته بودید کاشتم و امیدوارم ثمرش رو به بهترین شکل ببینم. ممنون از تیم تشریفاتی والا دیزاین

 • سمیه گفت:

  ممنون از معرفی گل نسرین. گل آماریلیس واقعا یکی از زیباترین گل ها محسوب میشه که بسیار دوست داشتنی و خاص هست. من خودم سال ها هست که از این نوع گل در خانه استفاده می‌کنم و بسیار دوست داشتنی است. گل نسرین نیاز به شرایط مراقبتی اون چنانی نداره اما اگر دارید حواستون باشه و چیزهایی که نیاز داره رو بهش بدید تا به بهترین شکل ممکن خونتون رو زیبا و پر طراوت کنه. واقعا این گل فوق العادست.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین