گیاه سانسوریا، بهترین گزینه برای انتخاب گیاه آپارتمانی

گیاه سانسوریا، بهترین گزینه برای انتخاب گیاه آپارتمانی

گیاه سانسوریا یک گل ثروت ساز محسوب می‌شود. با تشکر از شما که مقاله معرفی یک گیاه دیگر را در سایت آکادمی والا دیزاین مطالعه کردید. گیاه سانسوریا گیاهی زیبا و جذاب در این مطلب معرفی شده است.

محتوا پنهان

گیاه سانسوریا، بهترین گزینه برای انتخاب گیاه آپارتمانی

گیاه سانسوریا، بهترین گزینه برای انتخاب گیاه آپارتمانی

سانسوریا یک گیاه محبوب است.این گیاه شمشیری یا نیزه ای انواع زیادی دارد و به دلیل مدل برگ های تیز و خاص آن نامگذاری شده است. آفریقا و آسیا خاستگاه اصلی این گیاه هستند. نام علمی نام انگلیسی sansevieria trifasciata است. به دلیل زیبایی و جذابیت، نگهداری آسان، رشد طولانی مدت و مقاومت بالا یکی از بهترین و مناسب ترین گیاهان آپارتمانی است و در صدر لیست گیاهان آپارتمانی مناسب می درخشد.

بافت سبز و کناره ها و لبه های آن زرد و دارای برگ های سبز تیره با رگه های خاکستری است. گیاه سانسوریا با جذب ذرات هوای آلوده به ذرات ایمن تبدیل می کند. فشردگی ریزوم ها و نزدیکی ساقه ها باعث می شود گیاهان سنسوریا در گلدان های کوچک به سرعت رشد کنند. ارتفاع سنسوریا حدود یک متر است.

از گیاه سنسوریا می توان برای درمان افراد مبتلا به آلرژی استفاده کرد. علائم بیماری در یک مکان خاص در فرد ظاهر می شود.

گیاهان سانسوریا انواع مختلفی دارند.

هر کدام از گونه‌های این گیاه جذابیت و زیبایی خاص خود را دارند.

سانسوریا ابلق

دور لبه های این نوع سانسوریا یک نوار طلایی رنگ وجود دارد.

سانسوریا پاکوتاه

کوتاه ترین نوع این نوع است. برگ های آن سبز روشن با رگبرگ های سبز تیره است.

سانسوریا لوله ای

ساقه گرد و شباهت آن به بامبو این نوع گیاه سانسوریا را خاص کرده است.

سانسوریا مهتابی یا ماری

این یک نوع گیاه سانسوریا است. رنگ آن سبز خاکستری است.

سانسوریا رنگی

این نوع زینتی و زیباست و ریزوم هایی از خانواده لاله دارد.

خواص گیاه سانسوریا چیست؟

خواص گیاه سانسوریا چیست؟

اکسیژن سازی

اثر بالای این گیاه در پاکسازی و تصفیه هوای محیط یکی از مزایای اصلی آن است. این مکان ایده آل برای زندگی و کار و همچنین کارخانه ها، دفاتر چاپ، مغازه های رنگ و غیره است. گیاه سانسوریا قادر به تصفیه گازهای سمی است. سانسوریا به دلیل تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن، اکسیژن رسانی بالایی دارد.

درمان آلرژی و سندروم ساختمان (SBS) و آلرژی و حساسیت

سموم را به اکسیژن تبدیل می کند. باعث افزایش میزان رطوبت هوا می شود. از گیاه سانسوریا می توان برای درمان افراد مبتلا به آلرژی و حساسیت استفاده کرد. علائم بیماری در یک مکان خاص در فرد ظاهر می شود.

هنگامی که بیمار در یک محیط خاص قرار می گیرد، ممکن است علائم خفیف یا شدیدی مانند سوزش گلو، بینی و گوش، سرفه، خارش، حالت تهوع یا سرگیجه، گاهی عدم تمرکز و گرفتگی عضلات را تجربه کند. بعد از ترک آن محیط، بهتر می شوند. فرد بیماری ندارد و علائم مربوط به عدم تصفیه مناسب هوا و کیفیت پایین هوا، مواد شیمیایی موجود در نوع مبلمان و وسایل و فضای داخل آن ساختمان است. این سندرم با وجود گیاه سانسوریا درمان می شود.

فنگ شویی و جریان انرژی

قرار دادن گیاه سانسوریا در مکان خاصی از خانه یا محل کار مانند زوایای شرقی، جنوبی و جنوب شرقی باعث جریان یافتن انرژی مثبت و محافظت در برابر انرژی منفی می شود.

گیاه سانسوریا نیازها و شرایطی دارد.

گیاه سانسوریا برای سلامت و رشد و همچنین حفظ زیبایی خود نیاز به نگهداری و نگهداری دارد.

مقدار آب مورد نیاز

گیاه سانسوریا به آب زیادی نیاز ندارد. لکه های قهوه ای در اثر آبیاری بیش از حد ایجاد می شود. بهتر است در تابستان هفته ای دو بار و در زمستان هفته ای یک بار به آن آبیاری شود. برگها را نباید با آب پاشید یا غبار زد.

گیاه سانسوریا می تواند در خاک مناسب رشد کند.

بهترین نوع خاک برای سانسوریا خاک سنگین و لومی است که به معنای ترکیب شن، ماسه، خاک رس و مواد آلی و برگ در مقادیر کم است. خاک کمپوست گزینه خوبی است. گیاه سانسوریا برای رشد در خاک های سنگین ایده آل است و می تواند به سرعت رشد کند.

نور مناسب و کافی

این گیاه نیازی به قرار گرفتن در معرض نور ندارد. آفتاب سوختگی و پوسیدگی می تواند در اثر نور مستقیم خورشید ایجاد شود. در سایه یا آپارتمان نور کامل و غیر مستقیم را دوست دارد. وقتی نور خیلی کم وجود دارد، برگ ها محو و رنگ پریده می شوند. گیاه برای این دما مناسب ترین است. سانسوریا به طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی مقاوم است اما بهترین و مناسب ترین رشد را در دمای 20 تا 30 درجه سانتی گراد دارد.

روش تشخیص سمی بودن یا نبودن گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا در برخی موارد هنگام بلعیدن می تواند سمی باشد، اما سمیت کمی برای انسان دارد. در صورت مسمومیت می تواند علائم کوتاه مدتی مانند در دهان، بزاق و حالت تهوع ایجاد کند و گاهی اوقات در موارد نادر باعث ایجاد حساسیت پوستی می شود.

چگونه گیاه سانسوریا را تکثیر کنیم؟

بهترین و راحت ترین راه برای افزایش گیاه سنسوریا از طریق پاجوش است.

تکثیر سانسوریا از طریق پاجوش

این زمان کمتری برای استفاده از روش مورد نیاز است. بهترین زمان برای تکثیر و مقاومت گیاه اواخر بهار تا اواسط تابستان است. اگر می خواهید گیاه سانسوریا را ریشه دار کنید، باید ریشه های گیاه مادری را ببرید و با ترکیب خاک مناسب به گلدان جدید منتقل کنید.کاشت چند پاجوش در یک گلدان  بهترین راه برای کیفیت بهتر در تولید مثل است

تکثیر گیاه سانسوریا از روش قلمه

امکان افزایش گیاه با جدا کردن آن وجود دارد. اگر می خواهید نیمی از گیاه را در بستر خاک بکارید، باید یک برگ سالم را از گیاه جدا کنید. خاک و هوای اطراف قلم ها باید دائماً مرطوب باشد و گلدان را در دمای 21 تا 23 درجه نگه دارید یا روی گلدان را با نایلون بپوشانید. 3 تا 4 هفته طول می کشد تا قلمه ها ریشه بزنند و 3 تا 4 ماه طول می کشد تا برگ های جدید رشد کنند. پس از مشورت با پزشک، اگر می خواهید رشد سریع تری داشته باشید، از هورمون های ریشه زایی استفاده کنید.

تکثیر گیاه سانسوریا از روش ریزوم ها

تکثیر توسط ریزوم روشی برای تکثیر نوع ابلق است.

بیماری های گیاه سانسوریا و درمان آن ها

اگر برگ های گیاه شما خم یا صاف است، ممکن است به دلیل آبیاری زیاد یا یخ زدگی باشد.

سرمای شدید و یخ زدگی گیاه ممکن است دلیل عدم رشد گیاه سانسوریا نوع کوتاه باشد.

ممکن است به دلیل نور یا آب زیاد باشد. سطح نور و آب گیاه برای درمان باید بررسی شود.

اگر متوجه شل شدن برگ‌های این گیاه شدید، باید زمانی که خاک خشک شد به آن آبیاری کنید.

برگ های گیاه سنسوریا می توانند دما را تغییر دهند. این گیاه گرما و سرمای زیاد را دوست ندارد، به تغییرات دما واکنش نشان می دهد و برگ هایش را لوله ای می کند و از دلایل دیگر برگ های لوله مانند می تواند نور زیاد، آفات، بیماری و آبیاری نامناسب باشد.

باریک شدن برگ های گیاه می تواند در نتیجه نور زیاد، آبیاری نامناسب و تغییرات دما باشد.

سوالات مکرر کاربران

بهترین دما برای سانسوریا چیست؟

گیاه سانسوریا گیاهی مقاوم با تحمل بالاست اما بهترین و مناسب ترین دما بین 20 تا 30 درجه است.

بهترین راه برای رشد و‌تکثیر سانسوریا چیست؟

بهترین و ساده ترین راه برای تکثیر از طریق پاجوش است.

خم شدن یا صاف نبودن برگ های سانسوریا به چه دلیل می‌باشد؟

ممکن است به دلیل آبیاری زیاد باشد.

آخرین سخن

گیاه سانسوریا، بهترین گزینه برای انتخاب گیاه آپارتمانی! گیاه سانسوریا از خانواده سوسنیان است. نام دیگر آن گیاه شمشیر یا نیزه نیزاست. این گیاه به دلیل زیبایی و اکسیژن رسانی هوا در صدر فهرست گیاهان داخلی می درخشد. مقدمه و شرایط نگهداری در این مقاله مورد بحث قرار گرفت. نظر خود را با ما و خوانندگان ما در میان بگذارید.

برای حمایت از آن، این محتوا را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

5/5 - (30 امتیاز)
سهیل رئوف پناه وب‌سایت
سهیل رئوف پناه (Soheyl Raoufpanah) هستم کارشناس سئو و مدیر وب سایت آموزشی کافه وردپرس. تحصیلم رو در دانشگاه شهید شمسی پور گذروندم و روز به روز در تلاشم تا بتونم چیزهای زیادی رو با کمک دنیای کسب‌وکار اینترنتی به دست بیارم. من رو همیشه در تلاش می‌بینید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین