کاکتوس رشته مرواریدی یا گل سنسیو، گلی خاص و زیبا

کاکتوس رشته مرواریدی یا گل سنسیو، گلی خاص و زیبا

کاکتوس رشته مرواریدی یا گل سنسیو، گلی خاص و زیبا! اگر به دنبال افزایش زیبایی و تنوع در دکوراسیون خود هستید، حتماً باید به گل سنسیو با نام‌های دیگر کاکتوس رشته مرواریدی و دانه‌تسبیحی توجه کنید. این گیاه خاص به دلیل شباهت زیاد به تسبیح و یا رشته‌های مروارید با این نام شناخته می‌شود.

کاکتوس رشته مرواریدی یا گل سنسیو، گلی خاص و زیبا

کاکتوس رشته مرواریدی یا گل سنسیو، گلی خاص و زیبا

در این مقاله، ما به معرفی بیشتر این گیاه خاص و روش‌های مراقبت و تکثیر آن پرداخته‌ایم. اگر به دنبال یک گیاه زیبا و متفاوت هستید، حتماً باید این گونه را به لیست گزینه‌های خود اضافه کنید. وبلاگ آکادمی آموزش گل‌آرایی والا دیزاین مکانی مناسب برای آشنایی با انواع گیاهان و گل‌ها و روش‌های مراقبت از آن‌هاست.

سنسیو چیست؟

نام انگلیسی این گل رشته مروارید است. نام‌های دیگری برای این گیاه وجود دارد. گیاه رشته مروارید همیشه‌سبز بوده و طول عمر دارد. گلدانی پر و زیبا است؛ زیرا رشد سریعی دارد.

گلدان‌های گل‌وگیاه به دلیل وجود ساختمان‌های آپارتمانی به بخش مهمی از فضاهای سبز و آرامش‌بخش تبدیل شده‌اند. گل سنسیو از نظر شکل ظاهری شبیه کاکتوس‌ها است و به دلیل داشتن ساقه و برگ‌های پر آب، توانایی بسیار خوبی در تحمل هوای خشک دارد.

دو چیز وجود دارد که رشته مروارید را خاص می‌کند: شکل خاص و زیبایی دارد و همیشه‌سبز است.

نیازها و شرایط مراقبت از گل سنسیو

این گل نیز مانند هر گل‌وگیاه دیگری نیازهای خاص خود را برای سلامتی، طراوت و زیبایی دارد.

مقدار آب مصرفی

کاکتوس رشته مرواریدی تا زمانی که خاک خیلی خشک نشود نیازی به آبیاری مجدد ندارد. پوسیدگی ریشه و مرگ گیاه می‌تواند ناشی از آبیاری زیاد باشد.

وقتی بیش از حد آب شود، برگ‌های آن دیگر از آب اشباع نمی‌شوند. در زمستان به آب کمتری نیاز دارد.

مناسب‌ترین خاک برای گل سنسیو

برای تأمین خاک این گیاه بهتر است از نسبت 4 نوع خاک که شامل مواردی مانند پرلیت، خاک معمولی باغچه، ماسه و خاک‌برگ است استفاده شود. طبق توصیه باید از همان نسبت‌های 25% استفاده کنید. در بهار و تابستان برای رشد و تقویت گل سنسیو کوددهی لازم است. باتوجه‌به نظر کارشناسان مربوطه باید از کود مخصوص با غلظت مناسب برای این گیاه استفاده شود.

دمای که مناسب‌ترین

معمولاً برای شروع فصل بهار تا فصل پاییز برای رشد بهتر این گل دمای حدود 21 تا 27 درجه مناسب و کافی است. اما در زمستان حفظ دمای 13 تا 16 درجه مهم و مناسب است. توجه داشته باشید که در دمای کمتر از 7 درجه، آسیب و مرگ گیاه با علائم ریزش برگ وجود دارد.

هرس‌کردن گیاه کاکتوس رشته مرواریدی

پس از گذشت چندین سال از کاشت، شاخه‌های اطراف گل به‌هم‌ریخته و باید کوتاه شوند.

این گیاه را می‌توان با شاخه‌های چیده شده دوباره کاشت.

تکثیر گل سنسیو

تکثیر گل سنسیو

اگر از روش قلمه‌زدن برای پرورش گل سنسیو استفاده می‌کنید، بهتر است در بهار یا تابستان گیاهان را از یکدیگر جدا کنید. برای برش باید خاک مرطوب وجود داشته باشد. آب را می‌توان با قلمه نیز ریشه زد. ریشه آب در خاک ضعیف است.

رشته‌های مروارید از قسمتی از گیاه که‌ برگ‌ها به هم متصل می‌شوند وجود دارد.

آفات و مشکلات گل سنسیو

هیچ آفت و بیماری در گل سنسیو وجود ندارد. شپشک‌های آرد آلود و دانه‌های قرمز می‌توانند برای این گیاه آفات باشند.

حشراتی وجود دارند که از گل‌های حسی تغذیه می‌کنند و به رشد آسیب می‌رسانند. از سموم سیستمی می‌توان برای درمان حشرات استفاده کرد.

آبیاری زیاد یا زهکشی نامناسب می‌تواند باعث پوسیدگی و آسیب به ریشه و ساقه شود.

کاربران در مورد این گیاه سؤالاتی دارند.

چه نام‌های دیگری برای گل سنسیو دارید؟

این گل به‌عنوان رشته مروارید نیز شناخته می‌شود.

چه دمایی برای گل سنسیو مناسب است؟

در فصول بهار و پاییز دمای 21 تا 27 درجه و در فصل زمستان 13 تا 16 درجه برای رشد بهتر این گل مناسب است. توجه داشته باشید که درجه حرارت کمتر از 7 درجه باشد، احتمال آسیب و مرگ گیاه وجود دارد. سایر نکات را در مقاله گفتیم.

گیاه رشته مرواریدی به چقدر نور نیاز دارد؟

این گیاه روزانه به 12 تا 16 ساعت نور غیرمستقیم و فیلتر شده نیاز دارد.

آخرین سخن

کاکتوس رشته مرواریدی یا گل سنسیو، یک گل خاص و زیباست! یکی از گل‌های خاص، زیبا و متفاوت، گل سنسیو است که به رشته مروارید یا دانه تسبیح نیز معروف است. شباهت این نام‌ها به دانه‌های مروارید و تسبیح دلیل نام‌گذاری این گیاه است. در این مقاله به طور کامل در مورد آن صحبت کرده‌ایم.

پیشنهادات و نظرات خود را برای ما ارسال کنید. تا زمان انتشار مقاله جدید.

5/5 - (20 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین