گیاه درخت پول یا پاچیرا چیست؟

گیاه درخت پول یا پاچیرا چیست؟

گیاه درخت پول یا پاچیرا چیست؟ جریان انرژی و فنگ شویی با گل‌وگیاه با یکی از گل‌ها به نام درخت پول برای شما عزیزان جریان دارد. برخی از گل‌ها داستان‌های خاص خود را از گذشته دارند. گیاه درخت پول که به‌خاطر ثروت، شانس و خوش‌اقبالی معروف است، یکی از گیاهان مفهومی و نمادین است.

گیاه درخت پول یا پاچیرا چیست؟

گیاه درخت پول یا پاچیرا چیست؟

درخت پول از خانواده malvacea است و اصالتاً از آمریکای مرکزی و جنوبی است و تقریباً 70 گونه دارد. یکی از صادرات تایوان درخت پول است.

شاخه‌های درخت پول خاصیت به هم پیچ خوردن و بافته شدن دارد و دارای برگ‌های سبز و چرمی براق و گل‌های زرد کرمی است. گیاه درخت پول می‌تواند به ارتفاع یک و نیم متر رشد کند. گیاه پاچیرا یکی از گل و گیاه ثروت ساز است.

علت نام‌گذاری گیاه پول چیست؟

افسانه ها می‌گویند مرد فقیری از خدا خواست تا او را ثروتمند کند تا اینکه گیاه درخت پول را کشف کرد و با رشد و فروش آن ثروتمند شد.

مراقبت از درخت پول بر اساس اصول است.

در صورت رعایت این نکات زیبایی و سلامت گیاه درخت پول حفظ می‌شود.

آب کافی

بهترین زمان برای آبیاری درخت پول هفته‌ای یکبار است که خشک است. لکه‌های زرد روی برگ‌ها می‌تواند در اثر آبیاری زیاد ایجاد شود.

اگر می‌خواهید بهترین آب را برای گیاه داشته باشید، نباید روی برگ یا ساقه گیاه آب بریزید.

به دلیل حساسیت ساقه‌های درخت پول به پوسیدگی نمی‌توان با سم‌پاشی از آن جلوگیری کرد پس بهتر است این میزان رطوبت را به روش جزیره‌ای تأمین کرد.

روش تأمین رطوبت با استفاده از روش جزیره چگونه است؟

روش جزیره‌ای کردن شامل قراردادن یک گلدان پر از سنگ‌ریزه در بالای آب است. آب تبخیر رطوبت را تأمین می‌کند. خاک گلدان نباید با آب تماس داشته باشد.

مناسب‌ترین خاک برای رشد گیاه پاچیرا

پیت ماس و پرلیت بهترین خاک برای گل پاچیرا است. اگر پرلیت کمی بیشتر باشد زهکشی بهتری ایجاد می‌کند. اگر از خاک معمولی استفاده کنید باعث پوسیدگی ریشه می‌شود.

تغذیه و کوددهی کافی

بهتر است ماهی یک‌بار از آن استفاده کنید. با مشاوره با متخصص گل‌وگیاه می‌توانید از قطره‌های تقویت‌کننده بامبو یا بونسای استفاده کنید.

میزان مناسب دما برای گیاه پاچیرا

درخت پول با دمای معمول خانه کاملاً سازگار است؛ اما در کل بهترین دما برای این گیاه آپارتمانی 16 تا 24 درجه است. گلدان را در جای خیلی گرم یا خیلی سرد قرار ندهید.

درخت پول به نور کافی نیاز دارد.

بهترین نقطه پنجره‌های شمالی و شرقی درخت پول است؛ زیرا به‌راحتی می‌توان با نور متوسط اما غیرمستقیم اتاق و سالن تطبیق داد. درخت پول گزینه خوبی برای آپارتمان‌ها، ادارات، لابی‌ها، بانک‌ها و مکان‌های دیگر است.

برگ‌های درخت پول برای حیوانات خانگی سمی هستند و باید دور از دسترس آن‌ها نگهداری شوند؛ زیرا حیوانات می‌توانند آن‌ها را بخورند.

نحوهٔ تکثیر و افزایش درخت پول یا پاچیرا

نحوهٔ تکثیر و افزایش درخت پول یا پاچیرا

درخت پول را می‌توان با دو روش پرورش داد.

کاشت بذر

بذر را به مدت 24 ساعت تا 48 ساعت در آب ولرم بگذارید و سپس در خاک مرطوب به عمق یک‌سانتی متر بکارید و روی گلدان را با نایلون بپوشانید و سپس گلدان را در اتاقی با نور کافی و دمای 24 درجه سانتیگراد قرار دهید. دانه‌ها باید رشد کنند و سبز شوند. نایلون باید برداشته شود و گلدان به سمت پنجره شمالی منتقل شود.

قلمه‌زنی

برای استفاده از روش قلمه‌زدن برای افزایش درخت پول، ابتدا در اواخر پاییز یا تابستان ساقه‌های جدید را با حداقل دو گز و به طول 10 تا 15 سانتی‌متر در آب یا در خاک پرلیت یا پیت ماس قرار دهید. پس از ریشه‌زدن بهتر است آن را در آب و سپس در خاک قرار دهید. پس از چند هفته، پس از ریشه‌زایی، قلمه‌ها را به گلدانی با خاک غنی و سبک منتقل کنید.

درخت پول دانه دارد.

درختان پول دارای دانه‌هایی هستند که در داخل غلاف سبز رشد می‌کنند. زمانی که غلاف‌ها بر روی زمین می‌افتند، زمان رسیدن آن‌ها قابل‌مشاهده است. طعم دانه‌ها شبیه بادام‌زمینی یا بلوط است و می‌توان آن را به‌صورت خام مصرف کرد.

رنگ قرمز از پوست آن برای صنایع‌دستی مناسب است. طناب سازی و نجاری با چوب آن قابل‌انجام است.

درخت پول بیماری‌ها و مشکلاتی دارد.

تعدادی بیماری وجود دارد که درخت پول را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. ظرف گیاه برای رفع این مشکلات باید عاری از آلودگی باشد.

اگر خاک خیلی مرطوب است آبیاری نکنید. این ایده خوبی است که قطعاتی را که بیمار هستند حذف کنید.

تغییر رنگ برگ‌ها معمولاً به دلیل رطوبت کم و یا مقدار نامناسب کود است، در صورت لزوم و بروز این مشکل، رطوبت را کم‌کم افزایش دهید.

لکه بینی روی برگ‌ها می‌تواند ناشی از کمبود این ماده معدنی باشد. مشکل را می‌توان با حذف برگ‌ها حل کرد.

آبیاری زیاد علت پوسیدگی ریشه است. در صورت مشاهده مشکل، گیاه را به خاک تازه با زهکش منتقل کنید.

در صورت بروز مشکلات ناشی از آفات، حشرات یا کنه‌ها باید گیاه را با صابون و حشره‌کش‌های مخصوص درمان کرد.

گیاهان درخت پول معمولاً در تابستان تحت‌تأثیر آفات قرار می‌گیرند. برای رفع این مشکل توصیه می‌شود گیاه را دوش بگیرید.

کنه تارعنکبوتی در زیر برگ‌ها به شکل تارهای سفید دیده می‌شود. گیاه باید شسته شود و رطوبت آن افزایش یابد.

در زمستان، پوسته حشره به‌صورت برآمدگی‌های نازک روی برگ‌ها دیده می‌شود. برای درمان گیاه باید از آب و الکل استفاده کرد.

زمان تغییر گلدان درخت پول

بهترین زمان برای تعویض گلدان درخت پول اواخر پاییز تا اواخر زمستان است که گیاه فعال نیست. فقط از گلدان بزرگ‌تر استفاده کنید.

سؤالات مکرر

دمای مناسب درخت چقدر است؟

بهترین دما 16 تا 24 درجه سانتیگراد است.

دلیل نام‌گذاری گل پاچیرا به درخت پول چیست؟

مرد فقیری که از خدا طلب ثروت کرده بود با پرورش گیاهی به نام درخت پول ثروتمند شد.

بهترین میزان رطوبت برای درخت پول چند درصد است؟

درخت پول به رطوبت نیاز دارد و مناسب‌ترین سطح رطوبت 50 درصد است. اگر رطوبت کافی در خانه خود ندارید، می‌توانید از دستگاه بخور استفاده کنید.

آخرین سخن

گیاه درخت پول یا پاچیرا چیست؟ گل پاچیرا کامل در مقاله والادیزاین معرفی شد. یکی از گیاهان زیبا و باخاصیت گیاه آپارتمانی است. درخت پول یک گزینه عالی برای انتخاب گل‌وگیاه است. اصول نگهداری و نحوه تکثیر آن‌ها توضیح داده شد. از همکاری شما کمال تشکر را داریم.

5/5 - (20 امتیاز)
نگین حبیبی
من نگین حبیبی متولد 1379، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار هستم. علاقه‌مند به فعالیت در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ هستم. امیدوارم از تمام مطالب منتشرشده از طرف بنده رضایت کامل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره جهت خرید دوره های آموزشی و خدمات تیم والادیزاین